А Україні – Панама. Наш суперник по 1/8 чемпіонату світу

pan_ama_20

Сьогодні, 3 червня, молодіжна збірна України з футболу здійснить четверту спробу пробитися в чвертьфінал чемпіонату світу з футболу серед команд віком до 20 років. Попередні три були невдалими.

Тричі на одні граблі

Це лише четвертий чемпіонат світу для збірної України. Наші пробиваються на цей турнір не надто часто (втім, 4 рази починаючи від 1993 року – це стільки ж, як Італія і навіть більше, ніж Голландія), але кожного разу виходять з групи в плей-офф. От тільки це все. І в 2001 році, і в 2005, і в 2015 українські футболісти залишали турнір вже після першого ж матчу на виліт.

В 2001 році шлях перегородив Парагвай (1:2 і гол Олексія Бєліка), в 2005 році на заваді стала Нігерія (0:1 з голом, пропущеним за 10 хвилин до кінця матчу), а чотири роки тому Україну зупинили знову африканці – збірна Сенегалу змогла довести матч до нічиєї (1:1, гол Беседіна і порятунок суперника за 5 хвилин до кінця) і перемогти в серії післяматчевих пенальті. Зараз – четверта спроба. Наш суперник – Панама. Саме через «панамський канал» команда Олександра Петракова спробує вперше вийти до чвертьфіналу ЧС.

Панамський канал

В складі збірної Панами дві третини гравців (15 з 21) виступають в слабенькому місцевому чемпіонаті. Ще один грає в Коста-Риці (не набагато солідніше). Основну надію Панама покладає на квартет гравців з США та Канади (грають в молодіжних командах МЛС) та на єдиного заокеанського представника – форварда Едуардо Герреро, який в складі «Маккабі» з Тель-Авіву забив 5 голів в 4 матчах в юнацькій Лізі Європи минулого сезону.

egerero

Втім, він, отримавши місце в основі в першому матчі ЧС після перерви через травму на поле не вийшов і дві наступні гри на полі не з’являвся. Чи відновився він для того, аби вийти на поле проти України – невідомо.

d7bzauvxsaek4dh

Втім, в атаці у команди й без нього є кому грати. За відсутності Герреро на поле виходив Томас Родрігес з місцевої «Альянси»: швидкий і довгоногий, він може легко втекти від захисників, якщо дати йому простір. А у вирішальному третьому турі панамці зіграли в два форварди – і це спрацювало. Один з голів – на рахунку Акселя МакКензі (грає за місцевий «Тауро»). Проте, тоді Панамі відступати не було куди і в старті проти України тренерський штаб навряд чи повторить цей експеримент.

Середина поля

vlanta

В трьох матчах групового етапу Панама забила три гол. Крім МакКензі відзначився лише Дієго Валанта, який забивав двічі. Але хавбек «Тауро» не потрапляє в основний склад. Натомість це хороший джокер для збірної: обидва голи він забивав в ендшпілі і обидва рази рятував для збірної потрібний результат.

Пару основних в центрі півзахисті складають гравці зі структури «Лон-Анджелес Гелексі»: Карлос Харві (зосереджений на руйнуванні чужих атак) та Ернесто Вокер (більше грає на атаку). Поруч з ними – Віктор Гріффіт з коста-риканського «Сантосу» і Анхель Орельєн з панамського «Спортингу».

У відборі, де Панама обійшла Сальвадор, регулярно грав і забивав вінгер Майкл Діас з місцевої «Альянси». Але в Польщу він не приїхав.

Оборона

Основний голкіпер – Маркос Аллен з панамського клубу, що більше нагадує назву мережевого готелю, ніж ФК – «Плаза Амадор». В центрі захисту грають Хорхе Мендес («Універсітаріо», Панама) та Сойєл Трехос («Арабе Унідо», Панама). Схоже, це найвразливіше місце збірної. Розуміють це й тренери, тому найчастіше грають в три центрбеки, долучаючи в центр захисту ще одного гравця з вітчизняного чемпіонату – Родольфо Родрігеса з «Леонес де Америки». Кількістю дещо компенсується нестача майстерності. Але коли в останньому матчі групового етапу команді потрібно було перемагати, саме Родрігеса розміняли на другого форварда.

pan_ama_2-20

А от на флангах у команди справи краще. Праворуч вздовж всієї бровки грає Хесус Вест, який виступає за дубль канадського «Торонто» в МСЛ, а ліворуч латераль Гільерме Бенітес, який також представляє Головну лігу сокеру США (але теж в дублі) – Гільєрме Бенітес з «Атланти Юнайтед».

Матчі в групі

Панамі жереб підсунув значно складніших суперників, ніж Україні. Серед них – чемпіони Африки (Малі), чеміони Азії (Саудівська Аравія) і завжди сильні молодіжними командами французи. В підсумку команда Хорхе Делі Вальдеса посіла третє місце в групі і ледве протиснулася в 1/8 фіналу. Португалія, яка набрала стільки ж очок, теж зайняла третій рядок в своїй групі і мала таку ж саму різницю забитих і пропущених м’ячів (мінус 1) поступилася лише кількістю забитих голів – 2:3 проти 3:4 у Панами.

rodriges

В першому турі панамці на останніх хвилинах врятувалися в матчі з Малі – 1:1 з голом вже згаданого Дієго Валанти. В другому – без жодних незрозумілостей програла французам з рахунком 0:2.

Всі вирішувалося в останньому матчі, де Панамі потрібна була перемога над Саудівської Аравією. На гол МакКензі араби відповіли на початку другого тайму. Рахунок 1:1 тримався до 78 хвилини, коли рятівником збірної вдруге став Валанта. 2:1 – і путівка в 1/8 фіналу.

Українське питання

k7qw1xemw4mr9meempws

Збірна України достроково – вже після другого туру забезпечила собі місце в плей-офф після перемогами над США (2:1, голи на рахунку Булєци і Попова) і Катаром (1:0, гол забив Попов). В останньому матчі тренери експериментували зі складом, давши пограти дублерам. Як наслідок – нічия 1:1 проти Нігерії (гол забив Кащук) з парируваним пенальті у виконанні Луніна.

ivvcxhzvrau3ls4m2p9g

Основний склад збірної на цьому турнірі виглядає так: Лунін – Конопля, Бондар, Попов, Корніленко – Бескоровайний – Хахльов, Мусолітін – Цитаїшвілі, Супряга, Булєца.

Матч 1/8 фіналу між збірними України та Панами відбудеться 3 червня. початок гри – о 18:30.