Не лише PowerPoint. Які є програми для створення презентацій?

Презентації – все ще актуальний різновид передачі інформації. А способи їх створення навіть навчають у закладах вищої освіти. Крім того, практикують їх здачу як результат засвоєння матеріалу. Однак якщо раніше студентам викладали їх створення у програмі PowerPoint, зараз це вже дещо архаїчний підхід. Чому? Бо ця програма, що потребує часу для інсталяції, місце на ґаджеті, а згодом – реєстрацію ліцензії чи спосіб використання неліцензійної версії. Крім того, незмірно зросла «армія» власників смартфонів: ці люди створюють контент нерідко в онлайн-режимі. Та ж сама потреба у власників нетбуків і планшетів. Пропонуємо перелік популярних онлайн-сервісів і програм для створення презентацій.

Важливо мати на увазі що у більшості з них передбачена можливість завантажити (скачати) файл готової чи незавершеної презентації на ваш комп’ютер/смартфон у найпопулярніших форматах .ppt i .pptx.

Google-презентації

Якщо ви досвідчений користувач інтернету, то, мабуть, уже зареєструвались у джімейлі. А цього достатньо для роботи у Google Презентаціях (https://docs.google.com/presentation/u/0/). Програма для створення презентацій дозволяють робити це “з нуля” чи завантажити уже створену. Щоправда транзитом через Google-диск. Переваги:

  • Сервіс україномовний
  • Безкоштовний
  • Має автозбереження
  • Зрозумілий, чіткий класичний інтерфейс (схожий на програми Microsoft)
  • Є мобільний застосунок обсягом 40 мб

Має онлайн-словник: можливість підказувати значення виділених слів. Та вартою окремої є меню «Розширення»: у ньому через Google Workspace Marketplace (хмарне сховище онлайн-додатків) можна довантажити у вашу версію Google Презентацій якусь спеціальну програму. Якщо у презентації чимало контенту іншою мовою – то перекладач, математичні формули – і для цього є додаток. А суперексклюзивом є змога інтегрувати сюди навіть додаток ChatGPT! Google цю функцію зробив доступною крім презентацій у свої текстові документи і таблиці.

ggl2023

Canva

Канва – умовно безкоштовний онлайнсервіс для роботи з візуальним контентом. Він добре відомий дизайнерам, контент-менеджерам, SMMникам. Якщо вам потрібна нескладна обробка фотографії, створення відкритки чи мінімальний монтаж відео, – її буде цілком вдосталь.

Левова частка елементів майбутньої презентації – це різного роду малюнки, фото, лінії, словом уся палітра інструментів художника (дизайнера). І це все згодом легко вставити у презентацію, – чи то створюєте її у канві, чи завантажуєте туди готову. Також можна імпортувати контент з чималого переліку різних онлайн-сервісів (від ютубу до фейсбуку). Та дещо менше можливостей для обробки тексту чи звуків. Але для цього є додатки, які можна довантажити. Презентації на Канві також можливо створювати вже на головній сторінці сервісу, – там є відповідна кнопка.

canva_prez

Перевагою є україномовна версія сервісу. Потрібна реєстрація (можна скористатись наявним ґуґл-акаунтом, Apple ID або фейсбучним i не тільки. А після виконання деяких дій сервіс просить надіслати відгук (поставивши оцінку в зірочках, що випливають у правому нижньому куті екрана).

Prezi

Свого часу Prezi було революційним завдяки своєму дизайну: слайди переходили з одного в інший у динамічному об’ємі завдяки технології масштабування (наближення і віддалення) елементів. Крім того, слайди можна робити круглими, тому ця ознака разом з об’ємністю створюють візуальну схожість презентацій до бульбашок чи труби. Готова презентація гарно виглядатиме на великих екранах.

Англомовний інтерфейс має дещо незвичну структуру: одна панель меню є праворуч, ще одна – у лівій частині екрану, а також у верхній посередині випадаюче меню піктограм.

Умовно безкоштовний сервіс: якщо не заплатити, то ваша готова і збережена презентація буде загальнодоступною онлайн. Так чи інакше, готову презентацію можна буде переглядати лише онлайн. А ще ці презентації доступні на Apple TV.

Apple Keynote

До речі, про Apple! Якщо нема бажання пішуковувати програму для презентацій, що сумісна з яблучною технікою, скористайтесь офіційною програмою. У ній звісно ж мінімалістичний інтерфейс.

Не дивно, що програма “вміє” брати файли з ваших бібліотек iTunes, iPhoto і iMovie. Та разом з тим, підтримує різновиди форматів, не розроблених Apple: презентації у .ppt, відео у .mov), навіть всіма забуту анімацію Adobe Flash (.swf). Результат можна буде відправити на YouTube. Найновіше оновлення програми корпорація Apple провела весною 2023 року.

knto_app

WPS Office

Безкоштовна офлайн-програма, що працюватиме на комп’ютерах з Windows, macOS, Linux, Android и iOS. Умовно безкоштовна, інтерфейс англійською. Відносно небагато можливостей. Головною перевагою її стало перетворення презентацій у відеоролики.

73645_rr

Схожі записи