Uber масово запустить безпілотні таксі уже за кілька років

uber-volvo-xc90

Сервіс таксі Uber взявся за створення служби автономних таксі, у яких функції водіїв виконуватиме електроніка і штучний інтелект, а не людина.

Для цього компанія замовила у Volvo 24 тисячі безпілотних кросоверів XC90. Суму угоди оцінили у $ 1,4 млрд. Очікується, що Volvo поставлятиме безпілотні авто у період з 2019 по 2021 рік.

Uber уже тестує безпілотні кросовери Volvo XC90 в Арізоні, Сан-Франциско і Піттсбурзі.

Volvo повністю бере на себе виробництво автомобілів і буде встановлювати на них всі необхідні сенсори і сканери в заводських умовах.

Натомість Uber буде самостійно інсталювати на них необхідне програмне забезпечення, яке є частиною фірмової технології автономного управління. Інженери обох компаній під час тестування працювали в тісній зв’язці для того, щоб автовиробник точно зрозумів, які саме апаратні зміни слід внести в автомобілі, щоб технології Uber працювали з ними найбільш оптимально.

Під час тестування на дорогах за кермом кросоверів присутні водії-випробувачі, які також збирали додаткову інформацію. При цьому в таксі, які будуть замовлені в 2019-2021 роках, будуть встановлені резервні системи управління і гальмування, які дозволять дистанційно керувати авто, які потрапили у важкі умови.

Також відомо, що Uber залишила за собою право змінити модель автомобіля Volvo уже під час поставок і навіть звертатися до інших автовиробників для замовлення автомобілів, в які буде встановлена система автономного водіння.

Ще у 2016 році Uber і Volvo оголосили про проект вартістю $ 300 млн зі створення тестового парку безпілотних машин у Пітсбурзі (США). Volvo поставило 100 кросоверів XC90 для випробувань.

Насамперед Uber буде використовувати самокеровані машини у США, але компанія поки не називає ні міста, ні термінів впровадження автономного обслуговування клієнтів.

Схожі записи