Платформа мережі 456

Платформа оптимізації мережі на базі штучного інтелекту від Ericsson тепер у дії

Ericsson запускає Agentic rApp as a Service на AWS для автономії мереж

Ericsson продовжує вдосконалювати свої AI-технології, запустивши нову послугу Agentic rApp as a Service на Amazon Web Services (AWS). Це рішення покликане допомогти постачальникам комунікаційних послуг (CSPs) досягти високого рівня автономії мереж. Компанія надала доступ до rApp aaS через AWS Marketplace.

Основна особливість rApp aaS — його агентичний штучний інтелект, який керує оптимізаційними робочими процесами. Система здатна аналізувати умови мережі та визначати відповідні оптимізації. Ще однією перевагою є інтерфейс природної мови, що дозволяє командам віддавати інструкції звичайною мовою, які система перетворює на виконувані команди для управлінського середовища.

Платформа rApp aaS з’єднується із Нереального часу RAN Інтелектуальним Контролером через інтерфейс R1, регламентований O-RAN Alliance. Інтерфейс R1 — це стандартизований інтерфейс, що дозволяє стороннім додаткам взаємодіяти з мережею оператора. Це означає, що рішення Ericsson може працювати в будь-якій мережі, яка дотримується принципів відкритого RAN.

Тестування rApp aaS активно проводиться кількома операторами, включаючи Vivo у Бразилії. Елмо Матос, директор з мобільних мереж у Vivo, зазначив: “Співпраця з Ericsson дозволяє перевіряти різні застосування штучного інтелекту. Ми досліджуватимемо rApp aaS і розширюватимемо AI-функції, зосереджуючись на поліпшенні місткості мережі та автоматизації на національному рівні.”

На сьогодні рішення Ericsson з оптимізації мереж обробляють понад 100 мільйонів AI-довідок щодня через приблизно 11 мільйонів осередків, обслуговуючи понад два мільярди абонентів. Ці дані стосуються всіх поточних впроваджень AI-систем від Ericsson, а не тільки rApp aaS.

Випуск rApp aaS є частиною стратегічної ініціативи Ericsson з досягнення четвертого рівня автономії мереж — рівень, коли мережі можуть виконувати замкнуте оптимізування з обмеженим людським втручанням у певних умовах. Жан-Крістоф Ланері, очільник когнітивних рішень для мереж Ericsson, зазначив: “Наш Agentic rApp as a Service є значним кроком вперед у баченні автономних мереж.”

Презентація платформи Ericsson, що оптимізує мережі за допомогою AI-технологій, відбудеться на Mobile World Congress 2026 у Барселоні. Під час події буде продемонстровано, як сервіс використовує агентичний AI на базі AWS. При цьому, щоб оцінити реальний вплив сервісу на комерційні мережі, потрібно буде дочекатися подальших технічних деталей та незалежних даних про продуктивність.

Джеймс Кроушоу, лідер практики Omdia, сказав: “Хоча багато компаній заявляють про наявність rApps, лише кілька з них змогли продемонструвати успішні комерційні впровадження з інтерфейсами, що відповідають стандартам ORAN. І жоден інший постачальник не пропонує подібного рішення як сервіс. Ці два аспекти створюють реальну відмінність, виділяючи цю нову пропозицію.”

Схожі записи