Оприлюднено текст першого у світі SMS
3 грудня у світі відзначили 25-річчя з появи SMS – короткі повідомлення, які можна відправляти за допомогою мобільних телефонів.
Саме 3 грудня 1992 року Ніл Папуорт з Британії став першою людиною у світі, яка надіслала повідомлення, яке надало новий виток розвитку телефонії та електроніки, адже ідеї створення SMSок були ще у 80-х, однак тоді їх не реалізовували.
Тоді 22-річний Ніл саме працював розробником у відомій компанії Vodafone. І у першому в світі повідомленні він написав усього два слова «Merry Christmas» (Щасливого Різдва).
Також читайте: Дізнайтесь усе про свій смартфон. Секретні коди
Натомість одержувачем SMS був його шеф, який саме відпочивав на різдвяній вечірці. Він не відписав, оскільки тодішні мобільні були розраховані лише на отримання повідомлень.
Ніл Папуорт каже, що не винайшов SMS, а лише перший його відправив. За його словами, тоді ніхто навіть не підозрював, що з часом це відкриття стане настільки популярним.
Також читайте: 5G-смартфони на ринку з’являться уже в 2019 році
Лише у Великобританії на цей час було відправлено понад 150 мільярдів повідомлень.
SMS – служба коротких повідомлень, смс-повідомлення, (англ. SMS, Short Message Service) — послуга обміну (передачі і прийому) короткими текстовими повідомленнями в телекомунікаційних мережах, доступна для більшості мобільних телефонів та інших комунікаційних пристроїв, таких як пейджер, модем, КПК, або навіть настільний комп’ютер (за допомогою функцій програмного забезпечення).
Максимальна стандартна довжина одного смс-повідомлення складає до 160 знаків латиницею або 70 кирилицею. Довші повідомлення розбиваються на кілька повідомлень.
В мережі Інтернет існує ряд сайтів, які надають можливість відправлення смс-повідомлень на мобільні телефони, зокрема сайти операторів мобільного зв’язку.
Цікаві факти
Послуга SMS створена як складова частина стандарту GSM Phase 1. 3 грудня 1992 року у Великій Британії було відправлено перше SMS-повідомлення з персонального комп’ютера на GSM-телефон «Orbitel 901» в GSM-мережі компанії Vodafone.
За звітом Cellular Telecommunications Industry Association (CTIA) близько 40 % користувачів стільникових телефонів користуються СМС.
Дослідження професора університету Індіани Сьюзан Херрінг визначили, що жіночі СМС довші і загалом експресивніші за змістом, аніж чоловічі.