Airbus збудує водневий літак із нульовим рівнем викидів, є 3 концепти (ФОТО)

conc

Одна з найбільших авіабудівних компаній Airbus представила три концепти першого у світі комерційного літака з нульовими викидами, тобто польоти яких не призводять до викидів парникових газів.

Очікується, що такі літаки можуть ввести в експлуатацію до 2035 року.

Також читайте: У Японії випробували аеротаксі на борту з людиною (ВІДЕО)

Кожен із концептів представляє різний підхід до досягнення польоту з нульовими викидами, вивчаючи різні технологічні шляхи та аеродинамічні конфігурації.

Усі три концепти беруть за основне джерело енергії водень. В Airbus переконані, що водень має надзвичайні перспективи як чисте авіаційне паливо і, ймовірно, стане рішенням для аерокосмічної та багатьох інших галузей промисловості.

Гендиректор Airbus Гійом Форі назвав це історичним моментом для комерційного авіаційного сектору у цілому.

«Я твердо впевнений, що використання водню – як у синтетичному паливі, так і в якості основного джерела живлення для комерційних літаків – може суттєво зменшити вплив авіації на клімат», – наголосив він.

Також читайте: Tesla на автопілоті утікала від поліції, поки водій спав

Усі три концепти з кодовою назвою «ZEROE» включають:

Перший концепт – літак з турбореактивним двигуном місткістю 120-200 пасажирів з дальністю польоту понад 2000 морських миль (близько 3700 км). Він може використовуватися для трансконтинентальних перельотів. Літак приводиться в рух модифікованим газотурбінним двигуном, що працює на водні, а не на реактивному паливі. Рідкий водень буде зберігатися і розподілятися через резервуари, розташовані за задніми перебиранням тиску.

airbuszeroe-turbofan-concept

Другий концепт – турбогвинтовий літак місткістю до 100 пасажирів з модифікованими газотурбінними двигунами. Ця модель буде здатна долати відстань понад 1000 морських миль (близько 1850 км), що робить її ідеальним варіантом для поїздок на короткі відстані.

airbuszeroe-turbofan-concept2

Третій концепт у дизайні «літаюче крило» (версія blended-wing body – комбіноване крило), здатний вміщати до 200 пасажирів. Дальність польоту така ж, як і для версії з турбореактивним двигуном. Надзвичайно широкий фюзеляж відкриває безліч можливостей для зберігання і розподілу водню, а також для компонування салону.

airbuszeroe-blended-wing-body-concept

У разі запуску такого типу літаків аеропорти потребуватимуть значної транспортної та заправної інфраструктури водню, щоб задовольнити потреби щоденних операцій.

Схожі записи