Концерти українських музичних гуртів під час війни

Шанувальники української музики могли вже зауважити, що концерти українських музичних гуртів під час війни частенько відбуваються у країнах Європи. Так, гурт The Hardkiss у липні провів турне Німеччиною, у жовтні – Туреччиною, а у червні та листопаді виступає у Польщі. Подібно панк-рокери “Жадан і Собаки” провели “Хартію тур” містами Італії, Німеччини, Польщі, Литви. Джамала у липні виступала в Іспанії, Фінляндії, Литві, Мальті.

Хоч це зовсім різні за стилями музики виконавці, у них чимало спільного. Так, вони усі свої закордонні турне провели для підтримки України, нагадуючи іншим країнам про війну. Та ще одна спільна ознака – досвід. Вони усі “важковаговики” української музики. Українським слухачам їхня творчість знайома вже понад 10 років. Відтак є впевненість у “експорті” своєї творчості за кордон. До слова, таку діяльність ведуть за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики, яке надає дозвіл на поїздки за кордон чоловіків-учасників таких гуртів.

Разом з тим, в Україні активно концертують менш відомі виконавці. Так, у вересні-листопаді триває благодійне турне рок-гурту Kozak System. Хлопці виступають безкоштовно на вулицях та площах і обласних центрів, і районних: від Одещини до Львівщини. у липні-серпні відбулось турне “Українська лють” Христини Соловій, яка відвідала близько 15 міст заходу України. Нещодавно завершилось мінітурне Оксани Мухи. А зараз триває тур реперів “Паліндром” на підтримку нещодавно виданого альбому “Придумано в черзі”. Львів’яни виступлять у Чернігові, Одесі, Дніпрі. До слова, у Києві заплановано аж два концерти. Детальніше про це – на сайті svitom.info

Схожі записи