Альтернативи BUSD – Який стейблкоїн обрати

Стейблкоїн BUSD – це популярний токен від криптовалютної біржі Binance, який мав стабільно високий попит серед користувачів. Але представники криптовалютної біржі заявили, що у 2024 році зупинять підтримку стейблкоїну. Це пов’язано з тим, що в лютому 2023 року департаментом фінансових послуг штату Нью-Йорк було проведено розслідування емітента стабільних монет Paxos.

Регулятор вимагав припинити випуск BUSD. Процедура викупу та конвертації триватиме до лютого 2024 року, хоча вже капіталізація впала на понад 3 000 000 000 доларів. Важливо відзначити, що власникам стейблкоїну компенсують їх BUSD, але необхідно знайти альтернативний стейблкоїн. 

Розглянемо найбільш популярні альтернативи BUSD та який стейблкоїн стане основним на біржі Binance у майбутньому.

Альтернативи BUSD

Криптовалютний ринок активно розвивається, тому є різні стейблкоїни, які зможуть стати альтернативою BUSD, що залишає ринок. Ми розглянемо з вами ТОП 3 найкращих альтернатив, які активно завойовують ринок цифрових активів.

USDT

USDT – це стейблкоїн від емітента Tether, який посідає 3 місце за ринковою капіталізацією (після Bitcoin та Ethereum) та 1 місце за обсягом торгів за добу. Ринкова капіталізація становить 82 880 000 000 доларів. Це свідчить про високу популярність.

Вперше з’явився цей стейблкоїн у січні 2015 року, коли його додали на біржу BitFinex. Зараз має високий попит для заощадження фіатних грошей від інфляції, а також для торгівлі з іншими криптовалютами.

Має стабільний курс – 1:1 до американського долара, тому на нього не впливає волатильність, яка може суттєво впливати на інші криптовалюти. Для підвищення стабільності токени знаходяться на різних блокчейнах, серед яких:

  • Ethereum;
  • Tron;
  • Algorand;
  • Solana;
  • Avalanche;
  • Polygon.

Тому працює на різних протоколах, які не пов’язані між собою. Всі вони мають аналогічний курс, з незначними змінами.

Якщо зважати на графік ринкової капіталізації за рік, то з початку грудня 2022 року показник майже завжди зростає. З кінця березня 2023 року цей показник почав зростати ще активніше. І подібна тенденція продовжується, якщо не брати до уваги деякі коливання.

busd_1

Однією з важливих переваг стейблкоина USDT є те, що він доступний на більшості криптовалютних обмінників і бірж. Але не всі вони пропонують однаково вигідні та безпечні умови. Знайти найбільш підходящий за курсом та умовами сервіс, щоб купити USDT за гривні, ви можете через моніторинг Scanbit. Потрібно буде лише вибрати відповідний напрямок та відсортувати за сумою отримання.

busd_2

Важливо те, що саме стейблкоїн USDT має досить райдужні перспективи. Цьому сприяє зростання його популярності – добовий обсяг торгів значно перевищує показник Bitcoin та інших відомих криптовалют. Але слід пам’ятати, що купівля навіть самої надійної криптовалюту має мінімальні ризики

За допомогою токена значно спрощуються процедури обміну та конвертації валют на біржі, а також активно використовується з метою обслуговування операцій. Очікується, що у найближчому майбутньому використання стейблкоїну буде актуальним і у повсякденному житті, наприклад, щоб оплачувати товари та послуги. Тобто використання нарівні з фіатними грошима.

USDC

USDC – це централізований стейблкоїн, який було засновано Coinbase та Circle у 2018 році. Як і попередній варіант, є прив’язка до долара – курс 1:1 зі зміною виключно після третьої цифри за комою. Якщо брати показники капіталізації, то знаходиться на 2 місці після USDT серед стейблкоїнів та на 6 місці серед усіх криптовалют.

Показник капіталізації становить 26180000000 доларів. Але слід зазначити, що ринкова капіталізація стейблкоина нестабільна – з графіка видно, що показник з вересня 2022 року стабільно знижується, особливо різке зниження з середини березня 2023 року. Нині відносно стабільна ситуація.

busd_3

Але це не впливає на курс – монета залишається стабільною, оскільки забезпечена резервами боргових цінних паперів та готівки, що знаходяться на балансі відповідних організацій у США. Стабільно проводиться аудит.

Якщо говорити про перспективи цього цифрового активу, то вони цілком позитивні. Це пов’язано з тим, що учасники ринку довіряють емітентам активу – це великі фінансові установи, які підтримують високі стандарти роботи та дотримуються законів. За час діяльності не виникло жодних складнощів.

На відміну від USDT, має прозору систему звітності про резерви – це основа довіри та надійності. Деякі експерти впевнені, що в найближчому майбутньому цей стейблкоїн обійде свого основного конкурента.

PYUSD

PYUSD – це стейблкоїн, випущений компанією PayPal. Основне його призначення – це проведення платежів та переказів. Недолік в тому, що спочатку буде доступний виключно клієнтам системи США.

З назви видно, що за аналогією з попередніми двома варіантами, забезпечений доларом США та цінними паперами. Поки що не може похвалитися великою ринковою капіталізацією – 44 630 000 доларів. Добовий обсяг торгів – 1210000 доларів.

busd_4

Основна мета створення – це зміцнення домінуючої позиції PayPal на ринку цифрових платежів, зробивши перекази більш доступними та швидкими. Від цього виграє кожен учасник ринку. Його можна буде без проблем міняти на долари, а також можна буде обмінювати на інші криптовалюти, доступні в мережі платіжної системи.

Може застосовуватися з метою здійснення покупок через PayPal Venmo. Разом з цим буде можливість переведення на сторонні гаманці, а не тільки в систему PayPal.

Ймовірний вибір TUSD біржею Binance як альтернативою

З того моменту, коли стало відомо, що BUSD не залишиться основним стейблкоіном на платформі Binance, розпочався активний пошук альтернативного рішення. Експерти зазначають, що можливою альтернативою стане стейблкоїн TrueUSD (TUSD).

Це сприяла новина, що представники криптовалютної біржі відправили на спеціальний умовний ескроу рахунок 180 000 000 доларів. Подібні маніпуляції від криптовалютної екосистеми означають, що доки ринкова капіталізація Binance USD (BUSD) стабільно падає, альтернативне рішення вже знайдено.

Що стосується TrueUSD (TUSD), то ключовий компонент TrueFi і є запорукою кредиту. Слід зазначити, що разом із підтримкою з боку Binance, ціна на стейблкоїн продовжує активно зростати. Але, що стане альтернативою для BUSD, що йде, покаже тільки час. У будь-якому разі криптовалютна біржа навряд чи залишиться без власного токена.

Схожі записи