Кайоде, донецький «Шахтар» і «Манчестер Сіті». Виграли всі
Початок червня повернув до життя чимало футбольних чемпіонатів. В тому числі – України та Туреччини, де виступає чимало наших співвітчизників і нігерієць Кайоде, який належить «Шахтарю». Турецький «Газіантепспор» наполягав на тому, щоб через карантинну паузу футболісту подовжили оренду до кінця липня, аби він встиг допомогти клубу.
Воно й не дивно, адже 27-річний форвард чудово розкрився у Туреччині. Настільки, що авторитетне видання The Guardian включило його до списку футболістів, які продемонстрували найбільший прогрес після того, які поїхали з Англії.
У списку The Guardian – 20 футболістів: по одному від кожної команди АПЛ у поточному сезоні. На Туманному Альбіоні вони не змогли повністю реалізувати свій потенціал, а залишивши Британію, стали героями поточного сезону в інших клубах. Частина з них не надто відомі вболівальника, але є тут і справжні діаманти.
Кристофер Ольссон
За два роки в «Арсеналі» швед з’явився в першій команді на 36 хвилин у кубковій грі. Нині транзитом через рідний АІК, Кристофер Ольссон перебрався до «Краснодару» і став ключовим гравцем у середній лінії «биків», які наразі йдуть другими у турнірній таблиці.
П’єрлуїджі Голліні
Голкіпера скромної «Верони» з Серії В «Астон Вілла» купила за 5 мільйонів євро. Але молодого італійця тренер Стів Брюс не спішив ставити у склад, купивши ще й ветерана Марка Банна. Пояснювалося це тим, що Банн має навчити новачка, передати йому досвід… Нині в «Аталанті» Голліні – основний голкіпер і вже вийшов з новою командою до чвертьфіналу Ліги чемпіонів.
Макс Градель
Тут достатньо просто цифр. У «Борнмуті» вінгер збірної Кот-д’Івуару за два сезони провів приблизно 1000 хвилин на полі (це десь 16 хвилин у середньому за гру, якби він брав участь у кожній). І забив лише 1 раз. У французькій «Тулузі» Макс Градель третій сезон є беззаперечним лідером і набив статистику 22+12 за системою «гол плюс пас».
Марко Марін
Колись один з найбільш перспективних молодих німецьких футболістів переходив до «Челсі» з «Вердера» за 8 мільйонів євро. Той сезон вийшов жахливим для півзахисника: жодного виходу на поле в Лізі чемпіонів і лише 142 хвилини у 6 матчах у Прем’єр-лізі. І це при тому, що Марін на той час 4 роки поспіль вважався найкращим асистентом Бундесліги. На щастя, муки скінчилися вже за рік – відтоді футболіст грає не за грандів (Севілья, Фіорентина, Андерлехт, Трабзонспор, Олімпіакос, Црвена Звезда, чемпіонат Саудівської Аравії), але майже всюди є лідером на полі.
Александр Серлот
Найкращий бомбардир чемпіонату Туреччини (19 голів у 26 матчах) двома роками раніше не мав довіри від тренера «Крістал Пелес», який виділив забивному норвежцю усього на всього 173 хвилини ігрового часу в АПЛ. Мінус лише один – наступного літа термін оренди у «Трабзонспорі» залишитися і Серлоту доведеться повернутися до англійського клубу.
Андрей Крамаріч
Хорват став рекордним підписанням «Лестера», коли у січні 2015 року перейшов за 9 мільйонів євро. Наступного року «лиси» сенсаційно стали чемпіонами Англії, проте Крамаріч медаль не отримав. За перше коло він зіграв лише двічі (22 хвилини ігрового часу), а посеред чемпіонського сезону перейшов до німецького «Хоффенгайма». Там форварду дали те, чого у нього не було в Англії – довіру. І футболіст миттєво розкрився. Наразі у нього 57 забитих голів у 128 матчах Бундесліги. Пропускає ігри він вкрай рідко (лише через травми) і нині коштує більше 30 мільйонів євро.
Луїс Альберто
Нинішній лідер «Лаціо» за чутками зацікавив кілька іспанських клубів, серед яких «Севілья» та навіть «Барселона». Сім років тому він перейшов до «Ліверпуля» за 8 мільйонів євро, чотири роки тому «червоні» продали його вдвічі дешевше, а нині іспанець коштує 44 мільйони. В Англії він провів на полі лише 135 хвилин (9 разів виходив на заміни), а тепер набиває по два десятки результативних дій у заточеній на захист Серії А: 11+14 у позаминулому сезоні та 4+13 за неповний нинішній.
Оларенважу Кайоде
Три роки тому нігерієць став найкращим бомбардиром чемпіонату Австрії та отримав несподіване запрошення від «Манчестер Сіті». На виріст – адже наступного дня його віддали в одну оренду, а ще за півроку – в іншу. До лав «Шахтаря». Втім і в Україні Кайоде не заграв – переважно виходив на заміни і відзначився тричі у 16 матчах за півтора роки. Але «гірники» все ж викупили гравця і… самі віддали в оренду до «Газіантепспора». Там африканець розквітнув: забив 9 голів, віддав 6 результативних передач у 22 матчах і вже хоче повернутися до «Шахтаря». Настільки сильно, що відмовлявся тренуватися з турецькою командою. Втім, до кінця липня доведеться виконувати угоду.
Гільєрмо Варела
Уругвайський захисник чекав свого шансу в «МЮ» три роки після переходу з «Пеньяроля». Але все чого дочекався – 4 матчі в АПЛ і оренда до молодіжної команди мадридського «Реала». Невдалим було й річне відрядження до «Айнтрахта» (зробив тату перед фіналом Кубку, яке викликало запалення – футболіста достроково повернули в Англію). І навіть повернення до рідного Уругваю не стало надто успішним. І лише поточний сезон фланговий захисник у складі данського «Копенгагена» проводить так, як у найкращі свої часи, коли «Манчестер Юнайтед» звернув на нього увагу.
Мілош Вельковіч
Якби зараз «Вердер» не знаходився у зоні вильоту з Бундесліги, цей сезон для сербського центрального захисника був би найбільш успішним за всю його не надто довгу кар’єру. Вона тягнеться майже 10 років, коли 15-річного футболіста запросив «Тоттенгем». Але шансів йому, зважаючи на молодість, не дали. Весь досвід гри в АПЛ – це 30 хвилин навесні 2014 року. Для 20-річного гравця цього було мало – тож він перейшов до «музик». Там він вже 4-й сезон – основний захисник команди і напевне влітку перейде до команди класом вище. Особливо, якщо «Вердер» не втримається в еліті.