Як вигадати надійний пароль
Реєстрація акаунтів в соцмережах, створення електронної скриньки та веб-доступ до ваших банківських рахунків – усе це потребує пароля.
Ваш особистий пароль захищає ваші дані. Злом пароля загрожує не лише втратою даних, але й грошей, тому про це варто пам’ятати кожен раз, коли десь реєструєтесь.
Паролі, які не варто використовувати за жодних обставин
До переліку найпростіших для злому паролів увійшли такі: 123456, password, 12345, 654321, qwerty.
Якщо ви хоч десь використовуєте такі паролі, то негайно поміняйте.
У часи різкого росту кіберзлочинності краще не ризикувати. Є спеціальні програми підбору найпоширеніших паролів.
Довгий пароль з цифр чи цілих словосполучень також не є гарантією безпеки. Тому для створення надійного пароля потрібно дещо більше часу.
Як придумати пароль, який не зламають?
Якщо пароль потрібно терміново, а немає часу щось вигадувати, то можна знайти спеціальні генератори паролів.
Також є онлайн-сервіси для перевірки надійності вигаданого пароля.
Більш менш надійними вважають паролі, де є літери, цифри та символи різного регістра. Зокрема, великі та малі букви. Ось для прикладу – id4R#nG%Jq3w7O. Звичайно можна і 100 символів ось так набрати, та як запам’ятати таке? Дамо кілька порад, як можна запам’ятати складний для злому пароль.
1. Використовуйте слова з вузької спеціалізації чи маловідомої сленгової мови
Можна використати хімічні, фізичні, медичні та інші терміни. Наприклад – Дихлордифенілтрихлоретан.
Термін, який складно вимовити, може стати у нагоді для створення надійного пароля. Але це ще не все. З цього слова можна вилучити усі голосні букви або замінити їх цифрами та ввести на англійській розкладці. Додавши використання малих і великих літер ви зробите свій пароль супернадійним.
2. Оберіть дати, які добре пам’ятаєте
Звичайно, не варто використовувати дні народження. Згадайте якісь важливі для вас дати, але про які мало хто знає. Напишіть спочатку дату повністю 17.02.2020, а тоді з неї сформуйте уже пароль, замінивши крапки чи нулі буквами: 17kD2%2q2Q. Можна використати кілька різних дат для надійності.
3. Замінити букви на схожі
Це може бути якась випадкова фраза, рядок з пісні, крилатий вислів. Але напишіть цю фразу англійськими літерами. Після цього замініть букви схожими цифрами та символами. Після кожного слова можна додати цифри.
Такі паролі простіше запам’ятати, але складно зламати.
Не ставте той самий пароль на всі акаунти!!!
Запам’ятайте це важливе правило. Найнадійніший пароль при використанні на багатьох акаунтах стає вразливим. Зламавши один такий код, шахраї отримають доступ до всіх ваших акаунтів.