Неймовірно! Гори, ліси і долини під водою (+20 ФОТО)

akvaskeip21

Сучасні акваріуми вражають, дивують і заспокоюють. Деякі з них – це справжні витвори мистецтва.

Бажання мати частинку природи у себе вдома, напевно, закладене в генах, бо наші пращури жили безпосередньо у лісах, джунглях, горах та пустелях. Тому не дивно, що люди з давніх-давен вигадували різні способи, як це зробити.

Поряд з кімнатними рослинами в помешканнях усе частіше з’являються акваріуми, які по суті моделюють екосистему у замкнутому штучному водоймищі.

Водночас мало хто знає, що акваріумістика сягає своїм корінням у дуже далеке минуле.

Перші згадки про розведення риб пов’язані з Єгиптом і Ассирією. У Єгипті вже декілька тисячоліть тому почали розводити африканських тиляпій. Єгиптяни ще за 5 – 6 тис. років до н. е. тримали в ставках багатьох нільських риб, переважно яскравих або незвичайних за формою та поведінкою.

Архітектори Вавилона у висячих садах Семіраміди створювали відкриті декоративні ставки з рибами ще в IX ст. до н. е. У палацах із такою самою метою встановлювали кам’яні чаші-басейни.

Під час розкопок Помпеї знайдено басейни в кімнатах і фрески, які свідчать, що в басейнах були риби.

Найбільшого ж розвитку в стародавньому світі акваріумістика досягла в країнах Сходу — Китаї, Японії, Кореї, Сіамі (Таїланді). Звідси на весь світ розійшлася слава про золотих рибок.

Однак акваріумістика стала доволі масовим явищем лише з минулого століття. З розвитком цього хобі акваріуми ставали уже не просто посудиною з водою та рибками, а справжніми витворами мистецтва. Акваріумісти намагалися надати своїм екосистемам максимально природного вигляду, наповнюючи їх різноманітними рослинами, які аматори часто називають водоростями (насправді ж водорості – це шкідливі рослини, які зазвичай з’являються в недоглянутих акваріумах і є ознакою порушення балансу міні-екосистеми). Так з’явилися рослинні акваріуми.

Звичайно, можна облаштувати акваріум штучними рослинами, однак жива флора не лише прикрашає, а й є незамінним елементом, з допомогою якого вдається забезпечувати природній баланс в акваріумі. Адже рослини переробляють залишки продуктів життєдіяльності рибок, натомість насичують воду киснем.

Декорування акваріумів живими рослинами виросло у ціле мистецтво акваріумної композиції – акваскейп (англ. Aquascape, від aqua — «вода» и scape — «пейзаж»). Певний час акваскейп розвивався як локальне явище, пов’язане з концепцією «природного акваріума», висунутого японським фотографом і дизайнером Такаші Амано, пізніше отримав міжнародне визнання.

Акваскейп – це фактично імітація в акваріумі природного ландшафту. Відтак в акваріумах можна побачити ліси, гори і навіть річки та водоспади. Подекуди такі акваріуми на фотографіях дуже важко відрізнити від справжнього пейзажу. Лише неони, що плавають у горах, чи креветки на деревах підказують, що це все ж акваріум.

Дивіться самі

akvaskeip1
akvaskeip3
akvaskeip4
akvaskeip9
akvaskeip8
akvaskeip7
akvaskeip6
akvaskeip15
akvaskeip13
akvaskeip14
akvaskeip11
akvaskeip16
akvaskeip18
akvaskeip20
akvaskeip10
akvaskeip5
akvaskeip2
akvaskeip17
akvaskeip19

Схожі записи