Як вберегтись від коронавірусу
Нова пандемічна хвороба коронавірус Covid-19 продовжує ширитись світом. Тому дуже важливо знати, як вберегти себе і родину від цієї недуги.
Усі рекомендації зібрані із порад МОЗ та ВООЗ.
Коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання.Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.
Ось, що важливо знати! Covid-19 передається краплинним та контактним шляхами, не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини. Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Тому потрібно триматись на відстані від людей і дотримуватись особистої гігієни.
Ліків від коронавірусу Covid-19 не існує! Тому єдиний спосіб вберегтись – це профілактичні дії.
[media width=”560″ height=”350″]https://www.youtube.com/watch?v=1APwq1df6Mw[/media]
Ось кілька порад, як ефективно захиститись від коронавірусу:
1.Якщо є можливість (на час карантину) намагайтесь взагалі не виходити з дому. Якщо все ж змушені вийти, уникайте великого скупчення людей;
2.Ні в якому разі не чіпайте обличчя немитими руками. Руки торкаються багатьох поверхонь, на яких може бути присутнім вірус і він через очі, ніс, рот він може потрапити в організм.
3.Ніяких рукостискань. Для привітання використовуйте кулак, уклін, лікті, та хоч ноги;
4.Часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами. Коли ви повертаєтесь додому, мийте руки з милом впродовж 10-20 секунд і/або використовуйте дезінфікуючий засіб, що на 60% і більше відсотків містить спирт. Якщо антисептичні гелі не можливо знайти у продажу, зробіть самі;
Як зробити гелевий антисептик у домашніх умовах
5.Щоб увімкнути світло чи натиснути кнопку у ліфті, використовуйте лише суглоби пальця чи сторонні предмети. Двері відкривайте зімкненим кулаком або поштовхом стегна – не торкайтеся ручки дверей своєю рукою, хіба що немає іншого способу їх відкрити. Це особливо важливо у ванній кімнаті, а також на пошті чи в інших офісних спорудах.
6.Використовуйте дезінфікуючі серветки в магазинах, коли це доступно, особливо – для протирання ручок чи дитячих крісел в продуктових візках.
7.Тримайтеся від людей на відстані щонайменше 1 метра, особливо якщо у них кашель, нежить і підвищена температура;
8.Використання медичної маски малоефективне, особливо на вулиці, коли немає скупчень людей. Та її радять використовувати хоча б для того, щоб захистити рот та ніс від мимовільних доторків рук. Маска більш потрібна уже хворим людям, вона дещо стримує поширення вірусу крапельним шляхом;
9.Відвідуючи живі ринки, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
10.Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м’ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.
11.Верхній одяг, в якому ви були на вулиці чи серед інших людей, вдома бажано класти окремо, наприклад на балкон. Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища.
12.Потрібне часте провітрювання та вологе прибирання на роботі та вдома. Важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.