Facebook звинуватила мешканця України в крадіжці і продажу особистих даних 178 млн користувачів

8893_facebook_

Американська компанія Facebook звинуватила жителя України Олександра Солонченко в крадіжці і продажу особистих даних 178 млн користувачів. Соціальна мережа подала позов проти українця в суд американського штату Каліфорнія. За інформацією позивача, Солонченко збирав дані в 2018-2019 роках за допомогою спеціальної програми, яка направляла запити через додаток Messenger. Потім він продав отриману базу на онлайн-форумі.

Facebook уточнила, що з січня 2018 року по вересень 2019 го Солонченко, відомий в Мережі під ніком Solomame, отримав доступ до ідентифікаційних даних акаунтів і телефонних номерів 178 млн осіб.

Як зазначено в позові, в травні 2021 року українець продав отриману базу даних на онлайн-форумі Raid Forums. Він також безкоштовно виклав в інтернеті дані 10 млн користувачів українського Приватбанку і французької аналітичної компанії, додали в Facebook.

Соціальна мережа розраховує на відшкодування збитку. Компанія попросила провести суд за участю присяжних. Точну суму відшкодування в Facebook не назвали.

Схожі записи