Китай вніс видобуток криптовалют в список галузей для ліквідації

mining

Національна комісія з розвитку і реформ Китаю (NDRC) опублікувала проект постанови про внесення видобутку криптовалюти і обробку інших цифрових токенів в список галузей, підлягають ліквідації.

Протягом місяця NDRC буде чекати відгуків громадськості на цю ініціативу, після чого зміни або скасують, або вони отримають силу закону для виконання. Схоже, Майнінгу Китаї кінець.

До цього рішення влада КНР послідовно йшла весь рік. Раніше Народний банк Китаю заборонив будь-які транзакції з криптовалютою. Але жага легких грошей сильніша будь-яких законів. Майнінг в Китаї перейшов на нелегальне становище і, що найгірше, основні енергетичні потужності для цього стали красти з національної енергомережі. Почався відвертий кримінал, з чим жодна центральна влада миритися не буде.

У вересні цього року Майнінг в Китаї внесли в чорний список для зарубіжних і вітчизняних інвестицій. Нове рішення переводить видобуток криптовалют в розряд областей, що підлягають обов’язковій ліквідації. За даними CBECI, частка китайських Майнер в світовому хешрейті дорівнює нулю, але на практиці Майнінг в Китаї все ще можливий і, мабуть, до кінця не ліквідований.

Ще в червні Китай займав перше місце в світі по хешрейту з часткою 34,3%. Пік видобутку припав на квітень 2020 року (65%). Але вже в серпні, за даними Кембриджського індексу споживання електроенергії при майнінгу біткоіну, на першому місці були США (35,4%), на другому Казахстан (18,1%), а на третьому Росія (11,2%).

Крім Майнінгу, в новий список галузей для ліквідації в Китаї увійшли виробництво одноразового посуду з пластику і пластикових одноразових ватних паличок, а також видобуток вугілля в заповідниках, туристичних місцях або охоронюваних зонах з джерелами питної води. Все це і багато іншого націлене на те, щоб Китай до 2060 року досяг вуглецевої нейтральності в своїй економіці.

Схожі записи