Наступного тижня на небі можна побачити «поцілунок» Венери та Юпітера

upiter_venera

У понеділок, 13 листопада, перед сходом сонця можна спостерігати за надзвичайно тісним з’єднанням двох найяскравіших планет – Венери та Юпітера.

Вони будуть у напрямку сходу сонця, низько на східному небі на світанку. Венера та Юпітер найближче зійдуться на куполі неба вранці 13 або 14 листопада. Вони будуть на відставні півградуса.

Астрологи називають таке наближення планет «поцілунком».

Про це явище повідомляє і соціальна мережа «Facebook».

planeti

Венера і Юпітер піднімаються швидше перед сонцем на більш північних широтах. Наприклад, в середині північних широтах (як у США чи Європі) вони піднімаються краще за годину до сонця. На екваторі (0o широти) ці два світила виникають приблизно за 50 хвилин до сходу сонця; і в помірних широтах південної півкулі Венера і Юпітер піднімаються за 40 хвилин (або менше) до сходу сонця.

Вихід Юпітера на ранкове небо подарує спостерігачам прекрасні ранкові картини протягом наступного тижня – до 17 листопада.

Вдруге зближення планет відбудеться 17 листопада. Тоді до Юпітера та Венери долучиться і Місяць, разом вони утворять трикутник. Побачити це явище також можна буде зранку до 8:00.

Схожі записи