монтаж теплових насосів

Все про монтаж теплових насосів: як відбувається встановлення

Монтаж теплонасоса в будинку — це покроковий процес, який починається з розробки проєкту та закінчується прийманням готової системи в експлуатацію. У цій статті ми розглядаємо всі етапи такої комплексної послуги, як тепловий насос «під ключ», а перед цим ви також можете дізнатись ціни на монтаж теплонасосу від https://alterair.ua/otoplenie/teplovoi-nasos, який роблять професіональні інженери кліматичної компанії.

Чому варто встановити теплонасос?

Встановлення теплового насоса — це ціла низка переваг, через які багато хто вже зважився на цей крок. Наприклад:

 • Ви отримуєте максимально енергоефективне опалення, тому що більша частина тепла надходитиме з природного джерела. Грамотно підібрана система здатна в кілька разів знизити витрати на опалювальний сезон.
 • Тепловий насос типу «джерело-вода» працює, як 2-х контурний котел, тобто цілорічно забезпечує мешканців гарячим водопостачанням. Крім цього, низка моделей дає змогу підтримувати комфортну температуру в спекотну пору року, тобто вам не знадобиться встановлення окремого кондиціонера.
 • Обладнання використовує відновлювальну енергію, що робить його екологічно чистим рішенням. 
 • Агрегат не вимагає обладнання димоходів й складу для палива, прокладання газопроводу чи, наприклад, отримання особливих дозволів на монтаж. 

Як проходить встановлення теплового насоса?

Одразу зауважимо, що обираючи монтаж теплових насосів під ключ, ви звільняєте себе від будь-яких проблем. Всі процеси від створення концепції до приймання системи в експлуатацію будуть у руках професіоналів, зокрема:

 1. Точне зведення бюджету

Потужність і комплектація обладнання підбирається заздалегідь, виключно на базі теплотехнічних розрахунків. У такий спосіб кліматична фірма може надати кілька варіацій проєкту у рамках доступного бюджету, а також заздалегідь повідомити замовника про повну вартість робіт над його об’єктом. 

 1. Злагоджена робота

Якщо над створенням системи працюють фахівці з різних компаній, вам знадобляться управлінські навички й час, щоб налаштовувати швидку й злагоджену роботу. Монтаж теплового насоса під ключ виключає цю проблему: кліматична компанія надає одразу кілька професійних команд й самостійно контролює їх синхронізацію.

 1. Якісний результат

Замовляючи ТН під ключ у професійній компанії, ви будете впевнені в результаті: виконавець зобов’язаний надати вам гарантії на обладнання та всі проведені роботи.

Етапи монтажу теплонасосів

Перед тим, як почати встановлення, затверджується концепт, а після — розробляється точна схема монтажу теплового насоса + системи опалення, кондиціонування та ГВП. Підбирається слушне обладнання для реалізації системи. У день монтажу локації, обрані для встановлення техніки, очищаються від зайвих предметів. Поверхні, які необхідно захистити, застилаються плівкою. Готується весь необхідний набір монтажного обладнання. Порядок проведення встановлення безпосередньо залежить від типу ТН, але у загальних рисах установка проходить так: 

 • Облаштування водойм, свердловин, колодязів, дренажу та збірка зовнішнього контуру (стосується тільки геотермальних та водних теплонасосів);  
 • Монтаж внутрішнього і зовнішнього блоків;
 • Підключення до електроживлення, а також комунікацій: опалення, кондиціонування, постачання гарячої води;
 • Заповнення системи теплоносіями й холодоагентами;
 • Перший пуск, пусконалагоджувальні роботи й введення установки в експлуатацію;
 • Якщо систему збирали професіонали, ви отримаєте гарантії на обладнання та надані послуги. 

Кому можна довірити монтаж теплонасосу?

Краще за все звернутись до спеціалізованих компаній й підприємств, наприклад у місцеву теплотехнічну фірму, кліматичну або інженерну компанію. У будь-якому разі виконавець повинен бути:

 • Ліцензований та сертифікований;
 • З великим досвідом та портфоліо готових робіт;
 • З гарантіями на техніку та усі виконані роботи. 

Схожі записи