Нова ітерація Web3. Думки Ілона Маска та Джека Дорсі

Генеральний директор Tesla Ілон Маск (Elon Musk) і співзасновник Twitter Джек Дорсі (Jack Dorsey) — одні з найвідоміших у світі мільярдерів, які збити свій статок завдяки досягненням у технологічній сфері. Маск і Дорсі висловили свою думку про гіпотетичну нову ітерацію інтернету — Web3.

Хоча концепція Web3 або Web 3.0 все ще залишається туманною, її прихильники описують децентралізовану версію інтернету, що базується на блокчейні – базовій технології більшості основних криптовалют і NFT. Багато підприємців у всьому світі працюють над створенням технологій, які, на їхню думку, повинні лягти в основу Web3.

2287_mask

Прихильники Web3 стверджують, що сьогоднішні онлайн-платформи надто централізовані та контролюються жменькою великих компаній, таких як Amazon, Apple, Alphabet та Meta. Ці гіганти накопичили величезну кількість даних та контенту, які на сьогоднішній день займають чи не більшу частину інтернету.

У неділю Маск опублікував у Twitter відео з TikTok, інтерв’ю Білла Гейтса (Bill Gates) 1995 року, в якому він розмірковував про майбутнє інтернету.

Під роликом Маск написав, що не вважає Web3 чимось реальним. На його думку, це швидше маркетинговий термін, і він може тільки уявити, якою буде мережа через 10, 20 або 30 років. На день пізніше бізнесмен написав: «Хтось бачив Web3? Я не можу його знайти”.

Дорсі, в свою чергу, опублікував заяву, яка обурила прихильників Web3, яка свідчить, що він вже знаходиться під контролем венчурної компанії Andreessen Horowitz, одного з перших прихильників Facebook і прихильника ідеї Web3. Нагадаємо, що минулого місяця Дорсі пішов з посади гендиректора Twitter, щоб зосередитися на своєму стартапі Block, який працює з електронними платежами.

Прибічники Web3 хочуть, щоб влада над інтернетом зрештою була передана до рук користувачів, а не великих технологічних компаній. Але Дорсі впевнений, що Web3 зрештою володітимуть венчурними компаніями, про що написав у Twitter. Піст набрав понад 35 тисяч лайків, при цьому деякі користувачі соцмережі заявили, що вони категорично не погоджуються з цим твердженням.

Схожі записи