Американські вчені випадково знайшли шлях до рукотворного викривлення простору

inzhener_nasa

Зображення реального варп-міхура. Джерело зображення: Dr. Harold G. White, Limitless Space Institute

Колишній аерокосмічний інженер NASA Гарольд Г. “Сонні” Уайт (Harold G. White) випадково зробив відкриття, яке стало першим у світі експериментальним підтвердженням реальності так званого варп-міхура або міхура Алькуб’єрре. Стаття про дослідження була опублікована 31 липня цього року в європейському журналі European Physical Journal.

Це може відкрити людству дорогу до зірок.

Гарольд Уайт є ентузіастом варп-двигунів і за контрактом із DARPA працює над низкою перспективних проектів, паралельно розвиваючи власну некомерційну організацію Limitless Space Institute (LSI). Поєднання його власних досліджень, робіт LSI та виконання однієї з програм за контрактом з DARPA дозволило зробити дивовижне відкриття – побачити народження варп-бульбашки там, де інший учений не звернув би на це явище уваги.

inzhener_nasa_1

Теоретичне представлення роботи варп-двигуна. Джерело зображення: LSI

Для DARPA Гарольд Уайт проводить дослідження ефекту Казимира різних геометричних структур. Цей ефект цікавий тим, що на мікрорівні дозволяє виявлятися певним квантовим явищам у вигляді взаємного тяжіння двох об’єктів під дією часток, що вільно народжуються і зникають у вакуумі. У макросвіті подібний ефект можна спостерігати у зародженні та зростанні островів сміття в океані. Для DARPA вчений досліджував явище різної геометрії поверхонь об’єктів.

Під час аналізу розподілу енергії для однієї з конфігурацій виявилося, що розподіл енергії відповідає викладкам фізика-теоретика Мігеля Алькуб’єрре про можливість існування варп-бульбашки, а це шлях до рукотворного викривлення простору та руху зі швидкістю вище швидкості світла. Гарольд Уайт відразу зрозумів, на що натрапив і ще сильніше зміцнився в думці, що варп-двигуни для зорельотів колись обов’язково стануть реальністю.

У рецензії на статтю у виданні European Physical Journal сказано наступне: «Під час проведення аналізу в рамках проекту, що фінансується DARPA, для оцінки можливої ​​структури щільності енергії, що присутня в порожнині Казимира, як передбачає модель динамічного вакууму, було виявлено мікро/наномасштабну структуру, яка передбачає негативний розподіл щільності енергії, що відповідає вимогам метрики Алькуб’єрре».

Для закріплення результатів відкриття Гарольд Уайт пропонує провести експеримент із циліндром діаметром 4 мкм із сферою діаметром 1 мкм усередині нього в центрі. Вивчення тривимірного розподілу щільності енергії всередині та навколо цих об’єктів дозволить підтвердити його відкриття або спростувати його. Самому Гарольду DARPA платить за інше, і він не ставитиме експеримент за бюджетні кошти. Цей шлях відкритий для всіх бажаючих увійти в історію.

Схожі записи