Головні трансфери 2020 року. Верхня шістка

Гранди – «Шахтар» та «Динамо» – не надто перетасовують склад. «Маріуполь» вимушено знаходиться на голодному пайку, а «Десна», «Зоря» та «Олександрія» солідно підсилюються і при цьому втратили не більше ніж двох гравців основи на трьох.

ФК «Маріуполь»

mm111

Традиційно трансферна кампанія «озівців» відбувається за тим самим принципом, за яким одяг старшої дитини в родині переходить меншому – всі, хто не підійшли «Шахтарю» чи поки що не затребувані тренером «гірників», здобувають практику в Маріуполі.

Цієї зими «Шахтар» висмикнув в першу команду вінгера Владислава Вакулу та захисника Ігоря Кирюханцева. Компенсував втрати іншими орендованими – Данилом Сагуткіним (захисник), Артемом Дудиком (вінгер) та Станіславом Бібликом (форвард). Але до початку офіційних матчів поповнення ще буде. Можливо навіть Вакула з Кирюханцевим повернуться, прихопивши з собою Данила Сікана чи Валерія Бондаренка. Якщо так, то у складі «Маріуполі» навесні буде 15 (!) футболістів, орендованих у «Шахтаря».

ФК «Олександрія»

oo111

Володимир Шаран теж змінює склад мінімально, але з інших причин. Наразі «Олександрія» непогано вкомплектована і перетасування виконавців може лише зашкодити.

Втрат в команді протягом зими поки немає, а підсилення, схоже, вийшло непогане. Півзахисник Богдан Мишенко дуже добре відіграв в Білорусі і тепер повертається на батьківщину, опорник Артем Гордієнко перейшов з молдавського «Шерифа», а лівого захисника Романа Вантуха орендували у «Динамо». Тепер лишилося знайти форварда – і кадрові питання будуть закриті.

«Десна»

dch111

На початку січня команда Олександра Рябоконя дещо налякала своїх вболівальників: продали Артема Фаворова (один з найбільш корисних гравців команди за техніко-тактичними діями) в Угорщину, відпустили в «Колос» Андрія Богданова, створивши серйозний дефіцит кадрів в центрі поля (два гравці на три позиції). Підсилення з «Зорі» не заспокоїло: Леван Арвеладзе хоч і закриває проблему позицію, але останнім часом грав дуже мало, а Пилип Будківський прийшов на позицію форвард, де й так були Філіпов і Хлоьбас з Дегтярьовим (останнього згодом також повернули в «Олімпік»).

Але перед вилітом до Туреччини на перший збір «Десна» ефектно провернула три потужні трансфери. З «Карпат» перейшов Олексій Гуцуляк (може зіграти форварда, або вінгера), з «Шахтаря» – атакувальний хавбек Андрій Тотовицький, а на ще одну проблемну позицію в центрі оборони з норвезького «Лілестрема» запросили першого легіонера в новітній історії клубу – естонця Йоонаса Тамма. Всі – не орендовані, а підписані на строки від 1,5 до 3 років.

«Зоря»

zl111

Віктор Скрипник продовжує чистити кадрові завали. Влітку пішов ряд гравців, які точно не підходили тренеру, а нині ті, кому він дав шанс довести свою профпридатність, але вони цим не скористалися. Арвеладзе і Будківський тепер в Чернігові, а решта «втрат» (молоді українці Литвин, Сухар, Шалфеєв, Ємець, японець Урата і бразилець Луїс Феліпе) не зіграли жодного матчу у футболці «Зорі» в цьому сезоні. Єдиний виняток – форвард Назарій Русин. Він забив восени 7 голів, але знадобився «Динамо», якому й належить. Тож оренда закінчилася.

З огляду на збереження основного складу, придбання поки мінімальні: опорник з Хорватії Ловро Цвек і два нападника – латвієць Андрій Циганікс та чорногорець Михайло Перовіч. Обидва – гравці своїх збірних з тією різницею, що Перовіч поки виступав лише за молодіжку, а племінник відомого українського телекоментатора і ведучого має 8 матчів за національну команду Латвії.

«Динамо»

dk_111

Непрості з фінансової точки зору часи вимагають від керівництва киян позбуватися футболістів з високою зарплатнею (Денис Гармаш пішов до турецького «Різеспора», Сідклей повернувся до Бразилії, порушник дисципліни Жерсон Родрігеш – в оренду до «Анкарагюджю») і запрошувати безкоштовних вільних агентів (африканці Ібрагім Каргбо та Беніто) та повертати власних вихованців з оренди (Назарій Русин). Решта переходів – орендована молодь (Вантух, Кравченко, Лочошвілі), яка поки не претендує на місце в першій команді.

Щодо чуток, то вони тракож в першу чергу стосуються продажу. В списку на вихід з «Динамо» – центральні захисники Самбрано та Кадар, опорник Каддірі, фланговий захисник Піваріч. Хоча останній дуже добре проявляє себе на зборах і може лишитися.

«Шахтар»

sd111

Форсувати зміни в складі «гірники» не поспішають. Логічно – в чемпіонаті майже все вирішено, а викладати великі кошти за новачків для кількох матчів у Лізі Європи немає сенсу. Тож наразі «Шахтар» проводить ревізію кадрового потенціалу. З цією метою висмикнули з «Маріуполя» Кирюханцева (конкуренція Болбату і Бутку) і Вакулу (потенційна заміна буркуну Тайсону, який через день вголос мріє про Бразилію) та повернули з оренди у «Спортінгу» вінгера Фернандо (теж заміна Тайсону), а з оренди у «Флуміненсе» вінгера Веллінгтона. Схоже, повернеться і центрбек Валерій Бондаренко, в якому не зацікавлений португальський «Гімараеш».

Також «Шахтар» нарешті почав продавати гравців і роздавати їх в оренду за кордон, а не маринувати роками в дублі чи «Маріуполі» (там і так багато). Взимку до турецького «Різеспора» пішов Андрій Борячук, а Андрій Тотовицький – у «Десну».

Схожі записи