У Маямі «голодний митець» з’їв чужу бананову інсталяцію за $120 тис.

banana

Дивна і курйозна історія трапилась на виставці «Арт-Базель» у Маямі – художник Давід Датуна з’їв інсталяцію іншого митця Мауріціо Каттелана.

Сама інсталяція під назвою «Комік» – це просто банан, приклеєний скотчем до стіни.

banana2

Мауріціо Кателан пояснив ідею, що банан є символом глобальної торгівлі, а також –класичним предметом для гумору. Таким чином автор хотів показати своє ставлення до глобальної торгівлі.

Арт-дилер Еммануель Перрот, який співпрацює з митцем, запевнив, що твір «Комік» – не жарт. За його словами, кожна деталь була ретельно продумана, аж до нахилу кута банана.

Її вдалось продати одному з французьких колекціонерів за 120 тисяч доларів.

А після цього Давід Датуна взяв і просто з’їв банан, назвавши це перформансом «Голодний митець».

Відео свого перфоменсу художник виклав у власному Інстаграмі. На відео видно, як під час виставки він підходить до стіни, на очах в декількох десятків людей зриває скотч і їсть банан.

Однак, як заявили у галереї, де відбулася виставка, насправді витвір не знищений, бо колекціонери купують не саму інсталяцію, а сертифікат на неї. Бо ж банан і так з часом би зіпсувався, то власник має право замінити банан, а інсталяція не втратить свою цінність.

Тому сам банан на виставці просто замінили на інший через 15 хвилин.

Тепер же цей банан фотографують більше, ніж Мону Лізу.

Зазначимо, що ця інсталяція, як і вся історія, дуже повеселила користувачів соцмереж і вони висміяли її фотожабами та мемами.

ban1
ban2
ban3
ban0
ban4
ban5
ban7

Схожі записи