Ферма-хмарочос «росте» у Швеції (ФОТО)

vega1

У місті Лінчепінг (Швеція) будують перший у світі вертикальний зелений хмарочос, у якому вирощуватимуть рослини, не використовуючи добрива.

Будівництво почалося ще у 2012 році, закінчити його планують до 2020 року, а вартість оцінюється в $ 40 млн.

Шведська харчова компанія Plantagon, яка будує вежу-ферму The World Food Building, стверджує, що їх ферма економитиме 13 млн галонів води і зменшить кількість викидів вуглекислого газу на 1100 т.

Також читайте: Білл Гейтс створить у пустелі «розумне» місто (ВІДЕО)

За даними дослідників, до 2050 року населення планети збільшиться до 9,6 мільярдів осіб, причому близько 66% будуть проживати в міських районах. Саме тому шведська компанія спроектувала такий хмарочос-ферму.

Рослинам знадобиться зовсім мало ґрунту, вони будуть вирощуватися гідропонічним способом.

Вертикальна ферма Plantagon буде розташовуватися в офісних будівлях.

Також читайте: 30 тисяч китайців поселять у футуристичному місті-лісі (ФОТО, ВІДЕО)

Планується, що The World Food Building буде виробляти 550 т овочів щороку – цього достатньо, щоб нагодувати 5 500 осіб. Вирощувати овочі будуть за допомогою природного освітлення і світлодіодів, які відкалібровані на певні світлові частоти, щоб максимізувати виробництво.

vega5

Сама ферма розташовуватиметься на сонячній стороні будівлі, а на тіньовій будуть офіси, які в цілому займуть 2/3 вежі. З деяких залів для нарад буде відкриватися вид на рослини і овочі.

vega3

Також на багатьох поверхах будуть кафе і ресторани, в яких більшість страв готуватимуть з найсвіжіших щойно зірваних з грядки продуктів. Уже зараз компанії прагнуть викупити право стати резидентами цих приміщень.

vega8

Величезний спіралевидні конвеєр буде автоматично переміщати овочі з верхніх поверхів на нижні і назад, щоб всі вони отримували однакову кількість сонячного світла, поки дозрівають. Зелень можна буде їсти приблизно через місяць після того, як посіють насіння.

vega7

До речі, в будівлі планують відкрити ринок, щоб всі бажаючі могли купити свіжі овочі. А ресторани і супермаркети зможуть укладати з Plantagon договори на прямі поставки.

vega9

Зараз Plantagon веде переговори на будівництво ферми-хмарочоса із забудовниками зі Швеції, США, Сігнапура, Гонконгу і Шанхаю.

vega2

Схожі записи