Велике прибирання в космосі: старі супутники доведеться позабирати

velike_pribirannya_v_kosmosi

Федеральна комісія зі зв’язку США (FCC), стурбована бурхливим зростанням обсягів космічного сміття на навколоземній орбіті через виведення тисяч нових супутників, вирішила зажадати від операторів космічних апаратів оперативніше проводити очищення простору від супутників, що вийшли з ладу.

Голова FCC Джесіка Розенворсель (Jessica Rosenworcel) запропонувала (PDF) запровадити нові нормативи, спрямовані на боротьбу з цією проблемою: зобов’язати операторів космічних апаратів зводити супутники з орбіти, що завершили роботу, протягом 5 років — діючі норми передбачають більш тривалий 25-річний термін. Відомство поставить питання на голосування 29 вересня, і пропозиція з великою ймовірністю буде ухвалена, упевнені в Bloomberg.

“Орбітальне сміття створює для космічних амбіцій нашої нації значні ризики”, – йдеться в опублікованому документі FCC.

І це ще не все: зараз у навколоземному просторі продовжують працювати понад 4800 супутників, і багато буде запущено. У відомстві нагадали, що супутники, фрагменти ракет та інші форми космічного сміття, що вийшли з ладу, дійсно представляють потенційну проблему для майбутніх космічних місій.

Схожі записи