У США розробили слуховий апарат вартістю 1$

apa0

У світі є чимало людей із проблемами слуху – як вродженими, так і пов’язаними з віком. Різноманітні слухові апарати винайшли давно, та їх ціни надто високі, особливо для літніх людей. Та з’явилась розробка, яка стане фінансово доступна практично для всіх категорій.

Ціни слухових апаратів можуть сягати тисяч доларів. Вчені з Технологічного інституту штату Джорджія (США) захотіли допомогти сотням мільйонів людей похилого віку у всьому світі та розробили наддешевий апарат LoCHAid.

Також читайте: Ілон Маск показав, як працює вживлений у мозок чіп (ВІДЕО)

Їм вдалось спроектувати пристрій так, щоб його виготовлення чи ремонт не завдавав суттєвих клопотів. Сучасні слухові апарати використовують цифрові процесори сигналу для регулювання звуку, але ці компоненти були надто дорогими та енергоємними, тому вчені встановили електронні фільтри, які регулюють частотні параметри. Це й здешевило апарат.

Очікується, що цей пристрій буде спрямований насамперед для допомоги людям із легкою та середньою віковою втратою слуху.

apa1

apa2

Як зазначається, апарат LoCHAid можна буде зібрати самостійно з готових деталей та корпусу, надрукованими на 3D-принтері.

Натомість серед мінусів пристрою назвали його великі розміри, нездатність регулювати діапазони частот. Очікуваний термін служби пристрою – 1,5 року, а змінювати батарейки доведеться раз на три тижні.

Також читайте: Вакцина проти COVID-19: коли з’являться ліки від смертельного вірусу

Та розробники планують випустити більш компактну версію та перейти до клінічних випробувань.

Схожі записи