Найпотужніший у світі комп'ютер створила IBM

Найпотужніший у світі комп'ютер створила IBM

kvant0.jpg (218.77 Kb)

Американська компанія IBM створила прототип процесора з 50 квантовими розрядами.

Даріо Джил, який очолює відділ досліджень квантових обчислень і штучного розуму, заявив, що вчені успішно побудували і виміряли прототип процесора з 50 квантовими розрядами.

Також читайте: Найпотужніший у світі гібридний планшет має 14-дюймовий 4К-дисплей (ФОТО, ВІДЕО)

За його словами, квантовий комп'ютер з такою потужністю створений вперше. Технологія квантових обчислень дає змогу здійснювати обчислення з набагато більшою швидкістю, ніж у сучасних комп'ютерів.

Цей новий процесор розширює 20-кубітну архітектуру і буде доступний в системах IBM Q наступного покоління.

20_50_qubit.jpg (45.97 Kb)

Ці модернізації є суттєвим прогресом у квантовому обладнанні, оскільки IBM продовжує рухати прогрес у всьому спектрі квантових обчислювальних технологій, зосереджуючи увагу на системах, програмному забезпеченні, застосуванні та впровадженні.

kubit.jpg (274. Kb)

Крім побудови робочих систем, IBM продовжує розвивати свою надійну квантову обчислювальну екосистему, включаючи програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, додатки для довготермінових систем, а також навчальні матеріали і матеріали для квантової спільноти. Завдяки досвіду IBM Q більше 60 000 користувачів пройшли 1,7 млн. квантових експериментів і створили більше 35 незалежних дослідницьких публікацій. Користувачі зареєструвалися з більш ніж 1500 університетів, 300 вищих навчальних закладів та 300 приватних установ по всьому світу, багато з яких мають доступ до досвіду IBM Q в рамках їхньої формальної освіти. Ця форма відкритого доступу та відкритого дослідження є надзвичайно важливою для прискореного навчання та впровадження квантових обчислень.

Квантові обчислення – це технологія, яка ще перебуває на ранніх стадіях розвитку. Вона використовує особливості квантової фізики для здійснення обчислень з набагато більшою швидкістю, ніж у сучасних комп'ютерів.

У 2016 році компанія запустила проект Quantum Experience, який дозволяє усім охочим отримати доступ до п'ятикубітних комп'ютерів IBM за допомогою хмарного сервісу. Новий проект представляє собою розширену версію Quantum Experience і пропонує доступ до квантового комп'ютера, який експлуатує 20 куб.

Популярні дописи
Нові статті