Бог дав – бог взяв: ситуація навколо нової категорії кінопремії “Оскар”

oscars-black-panther-avengers-infinity-war-1127364-1280x0

Близько місяця назад американська кіноакадемія оголосила, що додасть до нагородження премії «Оскар» нову категорію. «За вагомі досягнення у популярному кіно». Грубо кажучи «найкращий популярний фільм». Таке рішення кіноакадемія прийняла через низькі рейтинги останньої церемонії нагородження, незважаючи на те, що церемонію транслювали в прямому ефірі десятки телеканалів світу. Також причиною низьких рейтингів називали збільшення тривалості церемонії. Тому кіноакадемія також вирішила знову зменшити час нагородження за рахунок того, що «менш популярні» нагороди видаватимуться під час рекламних пауз.

Нагородження популярних фільмів мало залучити нову, більш широку, аудиторію. Тобто нова нагорода була націлена на популяризацію «Оскара» у «поп-культурі». Такі стрічки як «Месники: Війна Нескінченності», «Чорна Пантера» чи «Дедпул» обов’язково мали притягнути із собою численних фанатів фільмів та франшиз, до котрих ті належать.

Втім, нововведення було прийняте не так радісно, як очікувалось. Паралель можна провести із тим, як була введена номінація «найкращого анімаційного фільму». Багато мастодонтів кіноіндустрії критикували кіноакадемію за те, що ті просто відмовляються давати головну нагороду мультиплікаціям, гідним нагороди. Втім сьогодні інший час, соціальні медіа більш розвинені, а отже й місця для критики стало більше.

Очевидно, кіноакадемія помітила невдоволення та швидко «здала назад», повідомивши, що наступна церемонія нагородження «Оскар» обійдеться без нової категорії. За словами представників кіноакадемії, причина подібного рішення – нова категорія потребує доопрацювання. А отже «Війни Нескінченності», «Пантери» та «Дедпули» залишаються без своїх статуеток.

Окрім вищеназваного, невдоволеня продемонстрували ті ж “фанати популярного кіно”. Ними висувалось звинувачення, що премію введено виключно для фільму “Месники: Війна Нескінченності“, що рішення абсолютно передбачуване і, що академія просто намагається нажитись на популярності фільму.

Однак інші рішення щодо наступної церемонії залишаються в силі. Церемонія залишається скороченою (очевидно, тут не було невдоволення) до трьох годин і пройде трохи раніше, ніж зазвичай. А власне 91 церемонія нагородження «Оскар» пройде 24 лютого 2019 року. Номінантів оголосять 22 січня.

Схожі записи