Найцікавіші факти про футбол

Якщо ми говоримо про найпопулярніші колективні спортивні ігри, оминути футбол просто неможливо. На жаль, чи на щастя, ми живемо в еру футболу. Але ця надпопулярна гра насправді має цілу купу таємниць, традицій, про які мало хто здогадується. Ось тільки декілька з них.

Те, що ми не знали про червоні картки

Зараз практика показувати червоні та жовті картки — звичайне діло. Але так було не завжди. Арбітри отримали червоні та жовті картки тільки на початку 60-х років. Голова судейського корпусу ніяк не міг придумати, що саме зможе подолати мовний бар’єр, аж раптом йому на очі потрапив звичайний світлофор.

Після цього судді перестали робити помітки в журналах, а стали показувати футболістам картки. Проте не всі гравці реагують на червону картку адекватно. Наприклад, італієць Фернандо д’Еерколі просто відібрав у арбітра картку і просто з’їв її, а відомий іспанець Хосе Сільва щосили вкусив за плече арбітра, який його видалив з поля. А найшвидша в історії червона картка була показана через дві секунди після стартового свистка, цей матч можна було дивитись на каналі Футбол 2 HD.

futbol-11

В кінці 70-х років на матчі двох мексиканських команд арбітр Гонзалес показав аж 26 червоних карток. Гра біле дуже напруженою, в ході якої відразу обидві команди вирішили доводити свою правоту. Звичайно, це закінчилось масовою чубаниною. Коли до бійки долучились тренери, довелося виводити з поля і їх.

Цікаві факти про футбол

1. Не так давно компанія Intel вирішила розмістити свою рекламу дещо нестандартним методом. Логотипи та слогани компанії було розміщено на внутрішньому боці футболки — глядачі бачили напис Intel Inside, коли гравець пристрасно скидав футболку після голу або поразки.

2. Всі ми бачили смуги на траві кожного футбольного поля. Дехто думав, що поле просто засіюється травою різного сорту. Насправді працівники стадіону зрізають газон під різними кутами, що робить ілюзію смуг. Таке рішення не просто приємно виглядає, але й допомагає арбітрам у відслідковуванні офсайдів.

3. Кадрове питання — найгостріше не тільки в київському Динамо. Найчастіше склад команди змінюється у збірній Еритреї, найбіднішої країни світу. Склад поновлюється майже після кожної закордонної гри. Річ у тому, що гравці просто накивають п’ятами одразу після того, як їм вдається перетнути кордон. А одного разу компанію їм склав командний доктор.

4. Єдина команда у світі, яка жодного разу не програла бразильцям — збірна Норвегії. З чотирьох матчів, які було зіграно між двома командами, два рази перемогли норвежці, два рази рахунок було вирівняно.

Схожі записи