Єврокубки у футболі повертаються

15687308338274

Після тотального карантину, футбол повертається на стадіони. Вже відновлені чемпіонати Німеччини та Іспанії, а найближчого вікенду (19-20 червня) до них приєднаються англійська Прем’єр-ліга та італійська Серія А.

Але вболівальник по всьому світу також з нетерпінням чекають міжнародних матчів – завершення єврокубкових клубних турнірів – Ліги чемпіонів та Ліги Європи.

Ліга чемпіонів – у одному місті

1582741164_777061_1582748416_noticia_normal

Розіграш Ліги чемпіонів 2019-2020 карантин перервав прямо посеред 1/8 фіналу. Перші поєдинки на цій стадії відбулися, а матчі-відповіді – лише в чотирьох з восьми пар. Таким чином, до чвертьфіналів уже пробилися «ПСЖ», «Атлетіко», «Лейпціг» і «Аталанта» Руслана Малиновського.

Решта чотири матчів цього етапу пройдуть 7 та 8 серпня. «Манчестер Сіті» зіграє проти «Реала» (першу гру в Іспанії виграли англійці з рахунком 2:1). «Баварія» – проти «Челсі» (в Лондоні німці перемогли 3:0). «Барселона» – проти «Наполі» (в Італії була нічия 1:1). А «Ювентус» – проти «Ліона» (французи мають фору, бо вдома виграли 1:0). Поки ще невідомо, де саме пройдуть ці ігри: у Манчестері, Мюнхені, Барселоні та Турині чи на нейтральному полі у Лісабоні (Португалія).

А от що точно відомо – так це те, що чвертьфіналів та півфіналів у звичному форматі не буде. Вісім чвертьфіналістів зійдуться між собою на нейтральному полі у Португалії і місця у фіналі розіграють за класичною схемою – 1/4 фіналу та 1/2 фіналу – але у двобоях, що будуть складатися з одного матчу. Ці ігри мають відбутися 12, 13, 14 та 15 серпня (чвертьфінали) а також 18 і 19 серпня (півфінали). Фінал Ліги чемпіонів 2019-2020 пройде теж у Лісабоні 23 серпня.

Ліга Європи. «Шахтар» зіграє вдома?

edsc_0414

Дуже схожа історія – і з Лігою Європи, де продовжує виступи донецький «Шахтар». З тією різницею, що в цьому турнірі жодна з команд ще не має путівок до чвертьфіналу, адже в ЛЄ суперники до карантину встигли провести лише перші матчі 1/8 фіналу і то не всі – 6 з 8. Наразі на трофей претендують наступні клуби:

Істанбул (Туреччина) – Кобенгафн (Данія) – перша гра 1:0.

Олімпіакос (Греція) – Вулвергемптон (Англія) – перша гра 1:1.

Рейнджерс (Шотландія) – Баєр (Німеччина) – перша гра 1:3.

Вольфсбург (Німеччина) – Шахтар (Україна) – перша гра 1:2.

Айнтрахт (Німеччина) – Базель (Швейцарія) – перша гра 0:3.

ЛАСК (Австрія) – Манчестер Юнайтед (Англія) перша гра 0:5.

В італо-іспанських протистояннях між «Інтером» та «Гетафе» і «Ромою» та «Севільєю» навіть не відбулися перші поєдинки.

Догравати цю стадію будуть або на нейтральних полях, або ж за графіком – у Кобенгафні, Вулвергемптоні, Леверкузені, Харкові, Базелі та Манчестері 5 та 6 серпня. Італійські та іспанські суперники проведуть по одному матчу на нейтральних стадіонах в ці самі дати.

А далі – все як в ЛЧ: чвертьфінали та півфінали з одного матчу (10-11 та 16-17 серпня відповідно) і фінал 21 серпня. Єдине, що місцем такого своєрідного «фіналу восьми» в УЄФА обрали не Португалію, а Німеччину. Конкретно – Дуйсбург, Гельзенкірхен, Дюссельдорф та Кельн. Тож трьом німецьким командам буде трішки легше, у разі якщо вони проб’ють до вирішального етапу. Фінальний матч заплановано провести саме у Кельні.

Коли новий сезон У Лізі чемпіонів та Лізі Європи?

erfvzdfwaaum5ll

Визначилися в УЄФА і з календарем єврокубків на сезон 2020-2021. Цікаво, що стартують вони навіть раніше, ніж фінішують поточні розіграші.

Ліга чемпіонів 2020-2021 має стартувати 8–11 серпня. У ці дати в боротьбу вступлять чотири переможці найслабших за рейтингом європейського футболу чемпіонатів – учасники попереднього відбору: Північної Ірландії, Косова, Андорри та Сан-Марино. Протягом серпня і до середини вересня має відбутися три кваліфікаційні етапи, а на 22-23 і 29-30 вересня заплановані вирішальні двобої стадії плей-офф, у яких будуть визначені усі учасники групового раунд. Він стартує на місяць пізніше, ніж завжди – 20 жовтня.

Нагадаємо, віцечемпіон України стартує з другого раунду кваліфікаційного етапу (25-26 серпня) і повинен буде здолати трьох суперників, щоб потрапити до групи Ліги чемпіонів (другий, тертій етап відбору + стадія плей-офф). А от чемпіон матиме відразу місце у групі ЛЧ.

Ліга Європи розпочнеться 20 серпня (попередній відбір за участі 16 найслабших команд Європи), продовжиться у серпні-вересні (три кваліфікаційні етапи) і наблизиться до групового етапу 1 жовтня, коли розпочнеться стадія плей-офф. Перші матчі в групах внесені до календаря на 22 жовтня.

У Лізі Європи 2020-2021 візьмуть участь три українські команди: володар Кубку, бронзовий призер і переможець окремого плей-офф, або (якщо володар Кубку посяде 1 чи 2 місце і піде до Ліги чемпіонів) – бронзовий призер, 4-а команда УПЛ та переможець все того самого плей-офф.

У будь-якому разі найкраща наша команда (переможець Кубку чи бронзовий призер) відразу потрапить до групи Ліги Європи, а інші будуть вимушені битися у кваліфікації – їм буде потрібно здолати 2 або 3 етапи.

Важливий момент – і в Лізі чемпіонів і в Лізі Європи по три кваліфікаційні етапи будуть складатися з 1 матчу. Команду-господаря визначатимуть у процесі жеребкування цих раундів. І лише на вирішальній стадії плей-офф передбачені класичні двоматчеві протистояння – вдома і в гостях.