Оскар-2020. Найкращі акторки

oscars-2020-predictions-and-odds-of-best-actress

До церемонії вручення Оскара все менше і менше часу, напруга все вище, а ми презентуємо дві останні топові номінації. Точніше – навіть чотири: найкращий актор (головна роль та другорядна) та найкраща акторка (головна роль та другорядна). Сьогодні – про прекрасну половину Голівуда та людства в цілому.

Все традиційно – 5 претенденток на головну нагороду і стільки ж – на статуетку за роль другого плану. Переможниці будуть названі 9 лютого. Починаємо з прим.

Синтія Еріво

cynthia_erivo

Британська акторка, що народилася в сім’ї мігрантів з Нігерії. 33-річна жінка лише в 2018 році дебютувала в повнометражному кіно. До того вона обмежувалася ролями в телесеріалах і на театральній сцені. А ще – співала. Причому так успішно, що отримала в 2017 році найпрестижнішу музичну нагороду – фактично, «Оскар» для музикантів – «Греммі».

В кіно у Синтії Еріво таких досягнень немає, хоча обидва її попередні фільми стали не лише успішними для акторки, але й доволі знаковими для кінематографа: «Погані часи у «Ель-Роялі» та «Вдови». За роль у фільмі «Гаррієт» Еріво потрапила тепер до числа 5 фіналісток Оскару. Вона зіграла Гаррієт Тубмен – реальної рабині зі штату Меріленд, яка змогла втекти від власників і все своє вільне життя присвятила тому, аби врятувати сотні рабів на північ Підземною залізницею.

Скарлетт Йоганнсон

scarlett-johansson

Ще більш різнопланова людина: акторка, співачка, модель і в перспективі – політик. Принаймні рік тому вона всерйоз заявила, що розмірковує на те, аби побудувати політичну кар’єру.

Але поки що вона зосереджена на Голівуді настільки, що отримала відразу дві номінації цього року. За головну роль у фільмі «Шлюбна історія» (родинна драма про кохання та важкий процес розлучення) і за роль другого плану в стрічці зовсім протилежного жанру – гротескній комедії «Кролик Джоджо», в якій зірка «Складнощів перекладу» і всесвіту Marvel (там вона – Чорна Вдова) зіграла німецьку маму-одиначку, яка в розпал Другої світової переховує на горищі єврейську дівчинку.

Дві номінації за рік на звання найкращої акторки (голова роль і роль другого плану) – лише 9-й випадок в історії жіночого «Оскару». Обидві нагороди ніхто одночасно не забирав. Подивимося, чи стане Скарлетт Йоганссон першою.

Сірша Ронан

saoirse_ronan_

Ірландській акторці – лише 25, а в її активі вже більше двох десятків образів, втілених на екрані, серед яких є справжні шедеври: «Милі кістки», «Готель «Гранд Будапешт», «Спокута», «Бруклін», «Леді Бьорд». За три останні роботи в цьому списку дівчина на ім’я Свобода (так з ірландської перекладається Сірша) була номінована на «Оскар».

Тепер – четверта спроба за роль у біографічній драмі «Малі жінки», де Сірша Ронан грає одну з чотирьох сестер Марч, які живуть і дорослішають в маєтку на північному сході США під час Громадянської війни.

Шарліз Терон

charlize_theron

Ще одна багаторазова номінантка на Оскар. От тільки на відміну від Сірші Ронан акторка південноафриканського походження одного разу визнавалася найкращою (за роль у трилері «Монстр» 2004 року). Другу спробу виграти статуетку Шарліз Терон здійснила за два роки (драма «Північна країна»), але повторити успіх не вдалося. Зараз – третя номінація за роль у біографічній драмі «Секс-бомба».

Терон зіграла однієї з трьох жінок, що наважалися протистояти засновника і керівника медіа імперії Fox News Роджера Айлза, поклавши край багаторічній практиці сексуальних домагань та дискримінації за статевою ознакою.

Рене Зеллвегер

rene_zellweger

І зірка трилогії «Бріджит Джонс» також виборювала Оскар. Щоправда не за найбільш відому свою роль, а «лише» за роль другого плану у воєнній драмі «Холодна гора» в далекому 2004 році. Номінації ж на найголовнішу для акторок статуетку були і до того (2002 – «Щоденник Бріджит Джонс», 2003 – «Чикаго»), і після (2020 – «Джуді»).

В біографічній драмі про співачку Джуді Гарленд Рене Зеллвегер виконала головну роль настільки вдало, що на початку цього року отримала другу в світі кіно нагороду – «Золотий глобус» та звання найкращої драматичної акторки.

Другий план

Крім вже згадуваної Скарлетт Йоганссон на перемогу за роль другого плану претендують ще три акторки, що знялися в тих самих фільмах, які вже відзначені номінаціями.

margot_robbie

Серед претенденток – Флоренс П’ю (ще одна сестра Марч з «Маленьких жінок»), Марго Роббі (ще одна жертва переслідувань із «Секс-бомби») та Лора Дерн (адвокатка героїні Скарлетт Йоганнсон у «Шлюбній історії»). П’ята номінантка – Кеті Бейтс . В заснованому на реальних подіях драматичному трилері «Річард Джуел» про теракт в олімпійській Атланті 1996 року вона зіграла матір охоронця, який за лічені дні в очах суспільства перетворюється з героя, що врятував сотні життів на підозрюваного номер один.

Кеті Бейтс вже отримувала Оскар в 1991 році за головну роль у психологічному трилері «Мізері». Флоренс П’ю, Лора Дерн та Марго Роббі не перемагали, проте останні двоє мали по одній номінації. Дерн претендувала на звання найкращої акторки в 1992 році (драма «Слабка Роза»), а Роббі – зовсім недавно (2017) за роль у драмі «Я, Тоня».

Схожі записи