Олімпійські ігри 2022. Біатлон

biathlon_olympic_2022

Напередодні старту – головні речі, які потрібно знати про біатлонний турнір на Олімпійських іграх 2022 року: фаворити, прогнози, форма спортсменів, календар змагань та шанси України.

Олімпійський біатлон: 62 роки історії

biathlon_olympic_1960

Біатлон у програмі зимових Олімпіад з’явився порівняно недавно – у 1960 році. Лише 4 види спорту з 15 у програмі ОІ-2022 молодші. Щоправда, до Другої світової війни і відразу після неї чотири проводилися змагання «військовий патруль», але там була своя специфіка.

За весь цей час найбільше золотих медалей вибороли спортсмени Німеччини (19) та Норвегії (16). В України – 5 медалей. Їх завоювали Валентина Цербе (бронза 1994 – спринт), Олена Петрова (срібло 1998 – індивідуальна гонка), Лілія Єфремова (бронза 2006 – спринт), Віта Семеренко (бронза 2014 – спринт). Найбільший успіх – олімпійське золото жіночої естафтеної четвірки у 2014 році (Віта Семеренко, Юлія Джима, Валя Семеренко, Олена Підгрушна).

Рекорди

biathlon_ole_einar

Найбільше олімпійських нагород у біатлоні здобув Оле-Ейнар Бйордален (Норвегія) – 13, з яких 8 – золоті. По 8 медалей, 4 з яких золоті мають у скарбничці норвежець Еміль Свендсен та німці Ріко Гросс і Свен Фішер. 5 золотих (але тільки 7 медалей загалом) – у француза Мартена Фуркада.

Серед жінок найбільший врожай олімпійських медалей зібрала німкеня Уші Дизль – 9. Але при цьому вона лише двічі вигравала золото. За цим критерієм лідирує білоруска Дарина Домрачева – чотириразова олімпійська чемпіонка. Також у світовій залі слави – Каті Вільгельм (Німеччина, 7 медалей, з яких 3 золоті) та Анастасія Кузьміна (Словаччина, 6 медалей, з яких 3 золоті).

Біатлон на Олімпіаді-2022

biathlon_beijing_2022

Усього на Олімпійських іграх у Пекіні в біатлоні передбачено 11 гонок. Ось їхній розклад.

5 лютого, 11:00 – Змішана естафета.

7 лютого, 11:00 – Індивідуальна гонка (жінки), 15 км.

8 лютого, 10:30 – Індивідуальна гонка (чоловіки), 20 км.

11 лютого, 11:00 – Спринт (жінки), 7,5 км.

12 лютого, 11:00 – Спринт (чоловіки), 10 км.

13 лютого, 11:00 – Гонка переслідування (жінки), 10 км.

13 лютого, 12:45 – Гонка переслідування (чоловіки), 12,5 км.

15 лютого, 11:00 – Естафета (чоловіки), 4 х 7,5 км.

16 лютого, 09:45 – Естафета (жінки), 4 х 6 км.

18 лютого, 11:00 – Гонка з масового старту (чоловіки), 15 км.

19 лютого, 11:00 – Гонка з масового старту (жінки), 12,5 км.

Збірна України на Олімпійських іграх 2022

biathlon_ukraine

У біатлонній збірній Україні – 10 учасників: по 5 жінок і чоловіків. Також є двоє запасних, які зможуть приєднатися до команди, якщо до старту Ігор виникнуть проблеми у когось із основного складу.

Жінки: Юлія Джима (Київ), Олена Білосюк (Тернопіль), Валентина Семеренко (Суми), Дарина Блашко (Київ), Ірина Петренко (Чернігів). Запасна – Анастасія Меркушина (Ужгород).

Чоловіки: Дмитро Підручний (Тернопіль), Артем Прима (Чернігів), Антон Дудченко (Суми), Богдан Цимбал (Суми), Артем Тищенко (Чернігів). Запасний – Тарас Лесюк (Чернігів).

Хто фаворит

biathlon_fillon_maillet

У поточному розіграші Кубку світу трійка лідерів загального чоловічого заліку має такий вигляд: Кентен Фійон-Має (Франція), Емільєн Жаклен (Франція) та Тар’єй Бо (Норвегія). У заліку спринтів лідирує Себастьян Самуельсон (Швеція). Саме ця четвірка та інший брат Бо – Йоганес – вважаються головними фаворитами у всіх індивідуальних дисциплінах. У спринті непоганими є шанси німця Бенедикта Долля, а у 20-кілометровій гонці – третього норвежця у цьому списку Стурли Легрейда.

Що стосується естафет, то у поточному сезоні їх на етапах Кубку світу було 4. І тричі перемагала Норвегія. Серед призерів також були збірні Франції (два срібла), Німеччини (срібло та бронза) та Білорусі (бронза). Також на кожному старті у призах були росіяни (золото, срібло та дві бронзи).

У жіночому заліку лідирує поки що Марте Олсбю-Ройсланд (Норвегія), яка перемогла у 6 із 15 гонок Кубку світу 2021/22 (2 спринти і 4 гонки переслідування).

biathlon_marte_olsbu_roiseland

Далі йдуть Дінара Алімбекова (Білорусь), у якої лише один подіум у сезоні, але шалена стабільність у результатах, та Ельвіра Еберг (Швеція), яка має три виграні гонки у сезоні (спринт, гонка переслідування та масстарт). Дуже стабільно виступають також Джулія Сімон (Франція), Ганна Сола (Білорусь), Ліза Хаузер (Австрія), Жюстін Брезе (Франція) та Ганна Еберг (Швеція). Також варто згадати Доротею Вірер (Італія) та Тіріл Екгоф (Норвегія), які не дуже переконливими були на старті сезону, але зараз набрали непогану форму. Маркета Давидова (Чехія) може втрутитися у розподіл нагород у 15-кілометровій гонці.

Жіноча естафета – вотчина Франції, яка двічі перемагала на етапах Кубку світу і ще два рази фінішувала на третіх місцях. Швеція тричі піднімалася на подіум (золото, срібло, бронза), РФ – теж тричі (два срібла та бронза). Одна перемога є у Норвегії, а одне друге місце – у Білорусі.

Змішані естафети – максимально непередбачувані. В обох сезону гонках п’єдестал повністю відрізнявся. Серед переможців і призерів побували шість різних збірних – Норвегія, Білорусь, Франція, РФ, Австрія і український дует Блашко-Тищенко.

Схожі записи