Економний шопінг, або Як не купити зайвого

ekonomny_shoping_golovna

Приходячи додому тисячі хазяйок обурюються: стільки грошей витратила, а що купила? Впізнаєте себе?

Похід в магазин чи супермаркет – справа не така вже й проста, як може здатись на перший погляд. Розгубленість, хитрі прийоми маркетологів – все це змушує нас купувати непотрібні речі, іноді витрачаючи весь сімейний бюджет за три дні після зарплати, а потім «жити економно».

Як не купити зайвого? Ми навчимо вас із розумом підходити до шопінгу, планувати свої витрати та не купуватись на дешеві прийоми. Готові, мої шопоголіки? Поїхали.

План на папері

Бажаєте вдало сходити за покупками? Все завжди починається із побудови списку покупок. Записуйте бажане поетапно, це дозволить вам не відхилятись від заданого плану та зручно підрахувати витрати. Якщо ви все ж не довіряєте собі і боїтесь накупити зайвого, захопіть лише ту сумку, що вмістить ваш початковий список.

Зброя на просторах супермаркету

При вході в продуктовий супермаркет, візьміть із собою корзинку, замість возика. Великі розміри останнього шептатимуть вам заповнити пустоту, адже на дорозі до обраних продуктів ви проходитимете ряди із іншими товарами.

Опираємось спокусі

Пряні аромати та приємна музика – простий трюк маркетологів, аби змусити вас купити більше. Як не купитись на магію? По перше, ні в якому разі не відправляйтесь в супермаркет із голодним шлунком. Обов’язково в якийсь момент ви вирішите купити непомірно дорогий, але дуже апетитний пончик. По друге, візьміть із собою аудіоплеєр або телефон. Музика в навушниках не тільки відволіче вас від нав’язливих настроїв, а й задасть шопінгу того тону, якого ви бажаєте.

Не хапай гачок

Кольорові цінники із знижками – ось головний спосіб змусити покупця придбати непотрібні речі. Зазвичай це товар неходовий, або той, в котрого завершується термін придатності. Іноді знижки бувають справді вигідними, але перед тим як зробити непередбачувану покупку, зважте всі за і проти. Наскільки вам справді потрібна ця річ? Тим паче, іноді, низькі ціни на один товар окупають високі ціни на інші. Будьте обачні.

Свято щедрості

Чули про чорні п’ятниці? Зазвичай такі дні знаменують великий прибуток для супермаркетів. За кілька тижнів до «свята» ціни в них піднімають до небачених висот, а тоді, ніби то, продають вам їх за «вигідною ціною». Карти із бонусами теж не без своєї хитрості. Більшість товарів ними не окупляться, та й в кожного супермаркету свої правила та свої картки, в котрих завжди є мінуси для клієнтів. Але головне, це те, що якщо вже у вас є картка – ви 100% повернетесь, і дуже скоро, та ще й спробуєте, можливо, набрати дорогими товарами бонусів, хоча могли б їх більш вигідно купити деінде.

Станьте прискіпливим ревізором

Ні, зовсім не в магазині. Оцініть ваш одяг, подивіться, чого вам справді не вистачає і згадайте скільки коштів витратили на останні блузки чи джинси, котрі вдягали всього кілька разів. Такий підхід отверезить вас та відіб’є бажання бездумно купувати обновки.

Налаштовуємось на позитив

Купувати одяг у поганому настрої – безумовно така ж погана ідея. Не «закупляйте» депресію новим одягом. Вдягайтесь зручно, аби не дратуватись при примірці і не купити щось на «гарячу голову». Більше позитиву!

Правильний супутник

Не купити зайвого допоможе порада від подруги, економний чоловік або хтось із родичів, із холодною головою. Не беріть із собою дітей. Капризні малюки – останнє що вам потрібно, якщо ви твердо вирішили зекономити.

Відпочиваємо в процесі

Якщо вас чекає тривалий та затяжний шопінг, обов’язково відпочиньте. Краще розділіть виснажливе завдання на кілька етапів, а в перервах випийте філіжанку кави в кафе, перекусіть, якщо зголодніли. Це не тільки надасть вам нових сил, але й дозволить тверезо оцінити ситуацію та спланувати подальші дії.

ekonomny_shoping_1

Сподіваюсь, що ці дев’ять маленьких порад допоможуть вам не купувати зайвого та влаштовувати продуктивний, економний шопінг.

Схожі записи