Фантастичні фото з космічного телескопа Hubble (Ч. 1)

hubble_1

Оптичний телескоп Hubble, названий так в честь Едвіна Габбла, американського астронома та дослідника галактик, знаходиться на орбіті Землі з 1990-го року. За 15 років роботи на орбіті “Габбл” зробив 700 тисяч зображень 22 тисяч небесних об’єктів. Найдивовижніші з них ми покажемо вам у цій статті. На верхньому фото ви можете побачити туманність “Кінська Голова”.

NGC 5194

hubble_2

Ця велика галактика, можливо, була першою виявленою спіральною галактикою. Добре видно, що рукави галактики сходяться із галактикою супутником. Обидві галактики знаходяться на відстані 31 млн. світлових років та належать до сузір’я Хортів.

Спіральна галактика М33

hubble_3

Середня, за розмірами, галактика М33 називається також галактикою в трикутнику (за назвою сузір’я, в котрому знаходиться). Вона приблизно в 4 рази менша за нашу рідну галактику.

Квінтет Стефана

hubble_4

Ця група галактик називається квінтет Стефана. Однак тільки чотири галактики з цієї групи, розташовані в трьохстах мільйонах світлових років від нас, беруть участь в космічному танці, то зближуючись, то віддаляючись одна від одної. Зайву галактику знайти досить просто. Чотири взаємодіючі галактики мають жовтувате забарвлення та викривлені петлі і хвости, форма яких обумовлена ​​впливом руйнівних приливних гравітаційних сил. Голубувата галактика, розташована на зображенні вгорі ліворуч, знаходиться набагато ближче інших, всього в 40 мільйонах світлових років від нас.

Галактика Андромеди

hubble_5

Галактика Андромеди – найближча до нашого Чумацького Шляху з гігантських галактик. Швидше за все, наша галактика виглядає приблизно так само, як і ця. Сотні мільярдів зірок, що разом складають галактику Андромеди, створюють видиме дифузне світло. Окремі зірки на зображенні є насправді зірками нашої Галактики, розташованими набагато ближче віддаленого об’єкта.

Туманність Лагуна

hubble_6

У яскравій туманності Лагуна знаходиться безліч різних астрономічних об’єктів. До особливо цікавих об’єктів відносяться яскраве розсіяне зоряне скупчення та кілька активних областей зореутворення.

Туманність Котяче Око

hubble_7

Туманність Котяче Око – це одна з найвідоміших планетарних туманностей на небі. Її симетричні форми видно в центральній частині цього ефектного зображення в штучних кольорах, спеціально обробленого для того, щоб показати величезне, але дуже слабке гало з газоподібної речовини, що має діаметр близько трьох світлових років.

Сузір’я Хамелеона

hubble_8

Невелике сузір’я Хамелеона. Картинка розкриває дивовижні риси скромного сузір’я, в якому виявляються безліч пилових туманностей і різнокольорових зірок. По полю розкидані блакитні відображення туманностей.

Туманність Sh2-136

hubble_9

Космічні пилові хмари, що слабо сяють відбитим зоряним світлом, ховаються на краю комплексу молекулярних хмар Ореол Цефея, віддаленого від нас на 1200 світлових років.

Крабовидна туманність

hubble_10

Ця плутанина залишилася після вибуху зірки. Крабовидная туманність є результатом вибуху наднової, яку спостерігали в 1054 році нашої ери. Залишок наднової наповнений таємничими волокнами. Протяжність туманності складає десять світлових років. У самому центрі туманності знаходиться пульсар – нейтронна зірка з масою, що дорівнює масі Сонця, яка вміщується в області розміром з невелике містечко.

Міраж від гравітаційної лінзи

hubble_11

Це міраж від гравітаційної лінзи. Зображена на цій фотографії яскрава червона галактика спотворила своєю гравітацією світло від більш віддаленої блакитний галактики. Найчастіше таке спотворення світла призводить до появи двох зображень далекої галактики, проте в разі дуже точного накладення галактики і гравітаційної лінзи зображення зливаються в підкову – майже замкнуте кільце. Цей ефект був передбачений Альбертом Ейнштейном ще 70 років тому.

Зоря V838 Mon

hubble_12

З невідомих причин у січні 2002 року зовнішня оболонка зірки V838 Mon раптово розширилася, зробивши цю зірку найяскравішою в усьому Чумацькому Шляху. Потім вона так само раптово стала слабкою. Астрономи раніше ніколи не бачили подібного спалаху.

Зародження планет

hubble_13

Як формуються планети? Щоб спробувати з’ясувати це, космічний телескоп Хаббл отримав завдання пильно подивитися на одну з найцікавіших з усіх туманностей на небі – Велику туманність Оріона. Туманність Оріона можна побачити неозброєним оком близько пояса сузір’я Оріона. Врізки на цьому фото показують численні пропліди, багато із них – це зоряні ясла, в яких, ймовірно, знаходяться планетні системи, що тільки формуються.

Зоряне скупчення R136

hubble_14

У центрі області зореутворення Золотої Риби знаходиться гігантське скупчення найбільших, гарячих і масивних серед усіх відомих нам зірок. Ці зірки утворюють скупчення, відображене на цьому зображенні.

Продовження статті про фантустичні космічні фото – Частина 2 .

Схожі записи